Lieldienas Jelgavas novadā - parkos, laukumos un skatlogos 3

Jau otro gadu pēc kārtas tiekam aicināti Lieldienas sagaidīt savā mājinieku lokā. Tomēr šogad pašvaldības ir paspējušas sagatavoties attālinātajiem svētkiem, pilsētas un pagastu centros izvietojot dažādas aktivitātes. Arī Jelgavas novada kultūras darbinieki un bibliotekāri ir sarūpējuši pārsteigumus, kurus iedzīvotāji varēs aplūkot un izbaudīt, nepulcējoties un strikti ievērojot drošības nosacījumus. 

Pastaiga ar pārsteigumiem


“Mēs aicinām 4. un 5. aprīlī ģimenes vienas mājsaimniecības pulciņā, ievērojot visus epidemioloģiskos noteikumus, izstaigāt savu pagastu un sajust Lieldienu atmosfēru,” rosina Jelgavas novada Kultūras pārvaldes galvenā speciāliste Nelda Ķikute. “Lai priecētu iedzīvotājus, pagastos ir uzstādīti Lieldienu vides objekti un fotostūrīši. Skanēs arī mūzika, radot Lieldienu un pavasara noskaņu. Pastaigas laikā katrs varēs satikt savu Lieldienu zaķi un kultūras iestāžu skatlogos aplūkot dažādas tematiskās izstādes.” N.Ķikute apliecina, lai arī apstākļi ir sarežģīti, kultūras ļaudis aizvien radoši meklē jaunus risinājumus, kā uzrunāt savus iedzīvotājus.
Izbaudīt un radīt Lieldienu noskaņu Jelgavas novada iedzīvotāji aicināti gan svaigā gaisā, gan izmantojot interneta iespējas. Tā, piemēram, Līvbērzes iedzīvotāji rosināti izgatavot savus Lieldienu zaķus un novietot tos pie mājas, uz balkona vai logā. Ievietojot zaķu fotogrāfijas kultūras nama “Facebook” lapā, ir iespēja piedalīties konkursā un laimēt balvu. Arī pagasts ir parūpējies par Lieldienu noskaņojumu, vairākās vietās izveidojot dažādus vides objektus, no koka ripām radītus zaķus un pat foto soliņu ar zaķiem. Kultūras nama vadītāja Laura Strēle aicina aplūkot tematisko izstādi, kas izkārtota kultūras nama, bibliotēkas un aktivitāšu centra logos, un pievienoties aktivitātēm 5. aprīlī. “Visas dienas garumā cilvēki varēs izstaigāt Līvbērzes Lieldienu raibo taku, lēkt zaķu klasītes, izšūpoties, ripināt olas, dekorēt Lieldienu koku u.c. Aktivitātes būs izkaisītas vairākās vietās, un tiks ievēroti visi drošības pasākumi. Jācer tik, ka laiks būs labs,” tā L.Strēle.

Visu rakstu lasiet 1.aprīļa “Zemgales Ziņās”

Foto: Facebook

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Skolnieciņš no svētupītes

Mūsu mīļajā un jaukajā Latvijā kovid-19 (kovid-19) vīruss ielavījās 2020. gada 13. martā. Korona vīruss (kroņvīruss) ir nelūgts ciemiņš mūsu sentēvu zemītē. SARS-CoV-2 vīruss vel nekur nav zudis, tas joprojām turpina apdraudēt mūsu sabiedrību. Kovid-19 (covid-19) pandēmijas dēļ visā Latvijas Republikas teritorijā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis līdz 6. aprīlim (avots: mfa.gov.lv/konsulara-informacija/jaunumi/66928-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu-latvija). Šī iemesla dēļ gaidāmās Lieldienas 4. un 5. aprīlī svinēsim savās mājās. Nedosimies uz baznīcām, neklausīsimies mācītāju sprediķus, bet gan paliksim mājās un svinēsim Lieldienas pēc sentēvu pagāniskajām tradīcijām. Pašlaik doties uz baznīcu, lai klausītos mācītāja sprediķi, ir bīstami. Kamēr nav veiksmīgi veikta sabiedrības vakcinācija pret kovid-19 (covid-19) vīrusu, tikmēr dalība dievkalpojumos ir bezatbildīga un noziedzīga. Pasargāsim savus mīļos un tuvos no inficēšanās ar SARS-CoV-2! Ievērosim visus epidemioloģiskās drošības pasākumus! Lai pavasara un rītausmas Dieviete Ostara mūs svētī! Lai pavasara un rītausmas Dieviete Ostara pasargā mūs no ļauna!
Svētīgas Lieldienas mums visiem no sirds vēlot, Skolnieciņš no svētupītes
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
P.S. Iesaku katram noskatīties seriālu “Amerikāņu Dievi” (angļu val. “American Gods”). Šo seriālu var skatīties šeit: starz.com/us/en/series/american-gods/season-1/31152 (1. sezona) starz.com/us/en/series/american-gods/season-2/43572 (2. sezona) starz.com/us/en/series/american-gods/season-3/61887 (3. sezona).
#kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSvētki #PavasaraSaulgrieži #DievieteOstara #RītausmasDieviete #PavasaraDieviete #auglība #dzīvība #bagātība #LieldienuTradīcijas #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienuOlas #OluKrāsošana #pagāni #rituāli #buršanās #04.04.2021. #05.04.2021.

pirms 19 dienām, 2021.04.01 18:30

Skolnieciņš no likteņupes

Tuvojas svētki. Tuvojas Lieldienas. Šogad Lieldienas ir iekritušas 4. un 5. aprīlī. Lieldienas ir ļoti seni pagāniskie gadskārtu svētki, kurus visā Eiropā svinēja vel pirms kristietības laikmeta. Tie ir pavasara svētki, kad visa dzīvā daba mostas no ziemas miera. Lieldienas ir auglības un dzīvības svētki. Lieldienas ir svētki par godu ģermāņu Dievietei Ostarai. Ostara ir pavasara un rītausmas Dieviete. Tieši Lieldienās Dievietes Ostaras spēks sasniedz savu pilnību. Ticīgie Lieldienās dzīro par godu Dievietei Ostarai. Par to viņa ticīgos atalgo ar bagātību un veiksmi. Leģenda vēsta, ka Dieviete Ostara trusi kā labo gariņu sūta pie cilvēkiem, lai noskaidrotu, kas notiek cilvēku mājās. Par to viņa reizi gadā ļauj trušiem dēt raibas olas. Jau kopš senseniem laikiem trusis ir uzticams Dievietes Ostaras pavadonis. Trusis (Lieldienu zaķis) ir auglības un bagātības simbols, bet ola ir Saules un jaunas dzīvības simbols. Tā kā līdz 6. aprīlim visā Latvijas teritorijā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis (avots: mk.gov.lv/lv/jaunums/arkarteja-situacija-tiks-pagarinata-lidz-6-aprilim-ieviesot-augstakus-drosibas-standartus-tirdznieciba-skolas-un-celosana), svinēsim šīs Lieldienas piesardzīgi, godinot pavasara un rītausmas Dievieti Ostaru. Iededzot krāsainas svecītes savās mājās, lūgsim Dievietes Ostaras svētību no visas sirds. Lai Dieviete Ostara mūs svētī! Lai Dieviete Ostara stāv mums klāt! Lai Dieviete Ostara pasargā mūs no ļauna!
Ar dzīvības nesējas Ostaras viedumu, Skolnieciņš no likteņupes
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
P.S. Seriālā “Amerikāņu Dievi” (angļu val. “American Gods”) par Dievieti Ostaru stāsta 1. sezonas 8. sērijā “Nāc pie Jēzus” (angļu val. “Come to Jesus”). Iesaku katram to noskatīties! Šo sēriju var apskatīties šeit: all-episodes.org/american-gods/season1/series8 Seriālu “Amerikāņu Dievi” var noskatīties par maksu TV kanāla STARZ oficiālajā mājaslapā: starz.com/us/en/series/american-gods/season-1/31152
#kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSvētki #PavasaraSaulgrieži #DievieteOstara #RītausmasDieviete #PavasaraDieviete #auglība #dzīvība #bagātība #LieldienuTradīcijas #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienuOlas #OluKrāsošana #pagāni #rituāli #buršanās #04.04.2021. #05.04.2021.

pirms 19 dienām, 2021.04.01 18:33

Kultūra un izklaide