Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Lielupieši” mīl dejā jau septiņpadsmito gadu (FOTO) 8

Gan dejas no latviešu tautas deju zelta fonda, gan pavisam jaunas horeogrāfijas skatītājiem bija sagatavojuši koncerta “Mēs mīlam dejā” dalībnieki. Jau septiņpadsmito gadu mājinieki Tautas deju ansamblis “Lielupe” uz Jelgavas Kultūras nama skatuves pulcēja vienus no labākajiem valsts ansambļiem. Šogad savas mīļākās dejas un arī jaunus priekšnesumus bija sagatavojuši deju ansamblis “Daiļrade”, Tautas deju ansambļi “Dancis”, “Rotaļa”, “Teiksma”, “Vektors” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ieviņa”.

Koncertu atklāja “Lielupes” meitenes kopā ar kolektīva dejotāju Didzi Melderi, kura balsi Latvijas iedzīvotāji iepazina šova “X faktors” otrajā sezonā.

“Uz Jelgavu braucam katru gadu, šis mums ir viens no gaidītākajiem koncertiem. Šeit vienmēr ir laba atmosfēra – gan uz skatuves, gan aizkulisēs. Dažās dejās palīdzēja skatītāju atbalsts,” pēc koncerta sajūtās dalās “Danča” dejotājas Liene Liepiņa un Linda Kluša.

Koncerta atmosfēru slavē arī Ieva Karpova no “Vektora”. “Vienmēr jūties “lielupiešu” gaidīts. Man patīk arī Jelgavas Kultūras nams un skatuve,” tā dejotāja. Koncertā tika izdejotas vairākas “Vektora” mākslinieciskās vadītājas Dagmāras Bārbales radītas horeogrāfijas, ko izpildīja gan viņas vadītais kolektīvs, gan citi. Kā ir dejot savas vadītājas dejas? “Ja vadītājs ir dejas autors, vari būt pārliecināts par dejas domu un centīsies to iznest vispareizāk,” saka Ieva. Bet Agute Klints izceļ iespēju būt klāt dejas tapšanas procesā.

“Kā vienmēr jūtamies ļoti labi. Šī koncerta tradīcija ir tik efektīga, mīļa un silta, tik pamatīgi iesakņojusies gan Jelgavā, gan visā Latvijā, ka zinām – šis datums kalendārā jāatzīmē jau vairākus gadus uz priekšu,” teic TDA “Teiksma” vadītājs Jānis Ērglis. “Man šis pasākums asociējas ar draugu satikšanas vietu. Koncertā baudu atmosfēru, skatītāju prieku par to, ko viņi redz uz skatuves. Man šķiet, šajā starpsvētku periodā tas ir galvenais – parādīt sevi un nozari kopumā. Labi, ka Jelgavas pašvaldība nāk pretī, koncerti vienmēr ir atbalstīti, varam atbraukt, parādīt sevi un paskatīties uz citiem,” tā J.Ērglis.

Atbalstīt meitu, kura dejo “Lielupē”, kopā ar sievu bija ieradies Vilnis. Taujāts, kas no koncerta visvairāk palicis atmiņā, viņš atklāj – paticis “Daiļrades” priekšnesums.

Krāšņi tērpi, augsts mākslinieciskais izpildījums un arī līdz šim neredzētas horeogrāfijas – daudz iespaidu pēc koncerta ir kādreizējiem dejotājiem agrākajiem jelgavniekiem Inesei un Gatim, kuri uz koncertu brauca no Rīgas. “Prieks, ka blakus “Gatves dejai” un “Rucavietim” varēja redzēt tik daudz līdz šim nezināmu deju. Var tikai apbrīnot gan jauniešu, gan vidējās paaudzes enerģiju un dejotprieku, jo daudzas dejas ir tehniski grūti izpildāmas,” tā Inese. Abi uzteic “Daiļrades” sniegumu, patikusi arī “Lielupes” izpildītā “Es bij' meita”.

 

Foto: Ruslans Antropovs

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 8

skatitāja 002

visa ģimene esam sajūsmā par koncertu, noteikti brauksim nākošo gadu. Superīgi!!!! ļoti patika ''Lielupes'' un ''Daiļrades'' dejotāji!

pirms gada, 2019.02.18 12:36

Māra

man ļoti patika, atmosfēra kolosāla, dejotāji superīgi!

pirms gada, 2019.02.18 12:37

panks

šitais bija ko vērts! pēc koncerta pat plaukstas sāpēja no aplaudēšanas! malači, piekrītu Daiļrade bija superīga!

pirms gada, 2019.02.18 12:40

Inta

"Daiļrade" tiešām bija super! Tik skaisti un profesionāli. Labprāt aizbraukt vēl uz viņu koncertu. Vai kāds zina, kur viņiem nākamais koncerts?

pirms gada, 2019.02.18 12:58

fidz

Cik zinu viņi uzstāsies ''Gorā", koncerts kopā ar Tautumeitām, mūsu Kultūras nams arī varētu parūpēties par šo koncertu. Domāju, ka skatītāju netrūktu. Koncerts bija visaugstākajā līmenī.

pirms gada, 2019.02.18 13:07

Gaisma

Man gan Teiksma ir un paliek favorīti, bez mākslīgiem pārspīlējumiem.

pirms gada, 2019.02.18 22:04

Ilga

Koncerts šogad ļoti labs,īpaši otrā daļa.Tik daudz jaunas dejas un mazāk redzētas. Skatuves noformējums gan ne īpaši izdevies, smagnējs, nomāca dejotājus. Vislielākie komplimenti "Daiļradei"gan jauniešiem,gan vidējiem. Ar sajūsmu skatījos viņu izpildītās interesantās dejas. Protams, arī "Teiksma", "Vektors" parādīja ļoti labu sniegumu. "Lielupe" gan šoreiz ne visai patika.

pirms gada, 2019.02.20 18:03

Kultūra un izklaide