Lietuvā atklāts Baltijā pirmais Ķīnas gaismu festivāls “Lielās Ķīnas laternas”

Lietuvā, Pakrojas muižā, tikai 150 kilometrus no Rīgas, atklāts Baltijā pirmais gaismu festivāls “Lielās Ķīnas laternas”. Festivāla saknes meklējamas vairāk nekā divus tūkstošus gadu senā pagātnē. Festivāls norisināsies katru nedēļas nogali no piektdienas līdz svētdienai līdz pat 6. janvārim, no pulksten 16. Festivālā būs iespējams piedzīvot ko nebijušu – pilnu parku ar milzu gaismas skulptūrām, kas izgatavotas no zīda, teatralizētus uzvedumus, svētku tirdziņu un īpašu svētku programmu.

 

Lielākajā muižas kompleksā Lietuvā – Pakrojas muižā, apskatāmas 20 Ķīnā darinātas milzu zīda laternu skulptūras – 40 metru garš pūķis, pandu dārzs, milzu flamingo un Pelnrušķītes kariete, varžu koris. Ir iespēja izstaigāt siržu aleju, briežu mežu un piedzīvot daudz spilgtu emociju gan gaismas, gan skaņu pasaulē.

 

“Tas mums ir liels pagodinājums uzņemt tik lielu un nozīmīgu festivālu, kāds nekad nav piedzīvots šajā reģionā. Gaismu maģija ir tieši tas, kas nepieciešams šajā tumšajā ziemas laikā. Kopš seniem laikiem pastāv ticējums, ka pirms Jaunā gada zemei, ūdenim, gaisam un gaismai piemīt īpaša enerģija, tāpēc aicinu to piedzīvot visiem kopā”, saka Pakrojas muižas saimnieks Giedris Klimkevičus, kurš katru nedēļas nogali uzņem viesus no dažādām pasaules valstīm.

 

Ķīnas laternu festivāla ietvaros, kas norisināsies septiņas nedēļas nogales, tai skaitā Ziemassvētku laikā, būs iespēja noskatīties dažādus ķīniešu un lietuviešu aktieru teatralizētus priekšnesumus. Apmeklētāji tiks aicināti piedalīties Ķīnas mākslinieku un amatnieku darbnīcās, kurās būs iespēja redzēt un apgūt eksotisku priekšmetu darināšanu. Festivāla laikā darbosies svētku tirdziņš, kurā būs iespējams baudīt arī austrumu virtuves garšas un  satikt Ziemassvētku vecīti.

 

Ķīniešu laternu festivāla vēsture sakņojas divus tūkstošus gadu senā pagātnē. Milzu laternas tiek degtas, lai atzīmētu Jaunā gada sagaidīšanu. Ar laiku, izmantojot aizvien jaunas dizaina formas, tika radīti daudzi dažādi krāsaini tēli, festivāls iekaroja popularitāti arī citviet, un savu aktualitāti nav zaudējis arī mūsdienās.

 

Teikas stāsta, ka 19. gadsimtā Pakrojas muižas pēdējais saimnieks barons fon Rops, apmeklējot Ķīnu, bijis sajūsmā par piedzīvoto, un īpaši viņu aizkustinājis gaismu festivāls. Jau tolaik veidotas tirdzniecības un kultūras saites ar Tālajiem Austrumiem. Šī sadarbība turpinās arī mūsdienās, arī šogad, kad visas trīs Baltijas valstis svin savu simto dibināšanas gadadienu.

 

Pakrojas muižas komplekss ir lielākais, kāds saglabājies un atjaunots Lietuvā. Muižas ansamblī ietilpst 26 celtnes, kurās muižnieku dzīve aktīvi risinājusies 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā. Pirms gada Pakrojas muiža iekļuva 18 pievilcīgāko kultūras tūrisma vietu sarakstā Eiropā – EDEN (European Destinations of Excellence).

 

Lielo Ķīnas laternu festivālu organizē Parkrojas muižas komanda kopā ar Ķīnas uzņēmumu “Haiti Culutre”, kas 20 gadu pastāvēšanas laikā Ķīnas laternu festivālu organizējusi jau vairāk nekā 40 valstīs.

 

Biļetes iespējams iegādāties internetā: tiketa.lt (http://www.tiketa.lt/EN/sviesos_festivalis_didieji_kinijos_zibintai_19957) , kā arī uz vietas muižā. Cenas – pieaugušajiem no 12 eiro, bērniem līdz četru gadu vecumam ieeja ir  bez maksas, bērniem, studentiem, senioriem – 10 eiro.

 

Darba laiki:

V 16.00 - 20.00

VI 15.00 - 22.00

VII 15.00 - 20.00

Biļešu rezervācija lielām grupām, sadarbības piedāvājumiem, skolēnu, uzņēmumu team - building ekskursijām +370 657 51353, jelena@pilys-dvarai.lt.

http://www.pakruojo-dvaras.lt/en

 

Vairāk informācijas: www.pakruojo-dvaras.lt   vai Facebook - https://www.facebook.com/events/271684323482679/ 

Video ieskats:  https://www.youtube.com/watch?v=ZfKKCexKRc8&feature=youtu.be

 

Foto: youtube.com

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide