Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līga Celma-Kursiete: "Nodziedājām diezgan labi, emocijas bija īstās” 4

XVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku koru konkursa "Dziesmu kari" finālā Latvijas Universitātes Lielajā aulā šodien sacenšas astoņi labākie Latvijas sieviešu kori.

Viņu sniegumu vērtē starptautiska žūrija - diriģenti Mārtiņš Ozoliņš un Sigvards Kļava, komponisti Selga Mence un Uģis Prauliņš, kā arī komponists un diriģents Vaclovs Augstins no Lietuvas un diriģents Kari Turunens no Somijas.
Koru uzstāšanos vēro Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde.


Kā iepriekš ziņots, "Dziesmu karos" piedalās arī Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris "Spīgo". Kora mākslinieciskā vadītāja ir Līga Celma-Kursiete, diriģente Arta Jurgenovska, kormeistare Krista Lūsiņa, vokālie pedagogi Zane Stafecka un Līga Anševica.
Visiem sieviešu koriem kā obligātā dziesma bija jāizpilda Emīls Dārziņa un Jāņa Jaunsudrabiņa "Nāru dziesma". Vēl "Spīgo"izpildīja lietuviešu komponista Jona Tamuļoņa (Jonas Tamulionis) un Jona Meka (Jonas Mekas) dziesmu "Jūra", kā arī igauņu komponista Veljo Tormisa (Veljo Tormis) latviešu tautas dziesmas apdari Līgas Celmas pārlikumā "Rota dziesma".
"Nodziedājām diezgan labi, emocijas bija īstās. Meitenēm ir labs noskaņojums. Padarīts liels darbs, tagad var svinēt svētkus," pēc uzstāšanās atzina Līga Celma-Kursiete.

Viens no svaigākajiem “Spīgo” panākumiem – starptautiskajā koru festivālā Montrē pilsētā Šveicē šā gada aprīlī izcīnīta 1. vieta sieviešu koru konkurencē un festivāla galvenā balva, apsteidzot korus no Krievijas un Indonēzijas.

Tā kā finālā piedalījās seši vīru kori, astoņi sieviešu kori un 20 jauktie kori (kā arī 4 senioru kori, kas finālā tika bez pusfināla barjeras), pasākums ritēja visas dienas garumā – no 10 rītā līdz pulksten 23 vakarā. Protams, ka tādu daudzumu ne katram skatītājam bija pa spēkam izturēt. Tomēr no redzētā un dzirdētā vien spriežot, nākas atzīt, ka Latvijā viskvalitatīvākie pašreiz ir sieviešu kori. Un šādā konkurencē nebūt ne pēdējo lomu spēlēja mūsu “Spīgo”.

Varētu jau šķist apnicīgi, ka astoņas reizes nācās baudīt obligāto skaņdarbu – Emīla Dārziņa un Jāņa Jaunsudrabiņa “Nāru dziesmu”, tomēr tieši klasikas interpretācijā parādījās īstais katra kora muzikālais varējums. “Spīgo” meitenēm tas izdevās spīdoši, ko vēlāk atzina arī Jelgavas 4. vidusskolas direktors Agris Celms. Vēl “Spīgo” izpildīja Jona Tamuļoņa un Jona Mekas skaņdarbu “Jūra” un Veljo Tormisa “Rota dziesmu” - latviešu tautasdziesmas apdari Līgas Celmas – Kursietes pārlikumā.

Sarežģīti skaņdarbi, tomēr patīkami, ka Jelgavas meitenes galveno uzsvaru veltīja dziedāšanas kvalitātei, nevis dažādām horeogrāfiskām pārmērībām, ar ko pārlieku aizrāvās dažs labs cits kolektīvs.


Foto: “Spīgo”

Pievieno komentāru

Komentāri 4

jelgavnieks

Meitenes!Noskatījos un noklausījos,un paldies par pozitīvām emocijām!

pirms 2 gadiem, 2018.06.30 18:17

arī jelgavnieks

Dziedājāt no visas sirds un to varēja just.

pirms 2 gadiem, 2018.06.30 19:25

Brīnišķīgi

Paldies par jūsu enerģiju tas bija brīnišķigi !!

pirms 2 gadiem, 2018.07.01 02:33

Kultūra un izklaide