Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lindas Virbales stikla darbu izstāde Dobeles Novadpētniecības muzejā

Dobeles Novadpētniecības muzeja mazajā zālē 5. februārī pulksten 16 tiks atklāta Lindas Virbales personālizstāde „Vīzija”. Izstādē būs apskatāmi dobelnieces Lindas Virbales dažādas tehnikās veidoti darbi stiklā: kausējumi, vitrāžas, pūstais stikls u.c. Darbi tapuši laikā posmā no 2016. līdz 2019. gadam, informē muzejā.

Linda Virbale atzīst, ka salīdzinājumā ar citiem materiāliem, stiklam ir īpaša enerģija, kāda nepiemīt citām matērijām: „Liels izaicinājums, strādājot ar stiklu, ir sajust trauslo materiālu, tā daudzveidīgo un mainīgo dabu, tajā esošo spriedzi. Stikla virsma lauž gaismas starus, radot optiskas, iluzoras gaismas un krāsu spēles, piesaistot uz vairāk nekā dažām sekundēm skatītāju uzmanību, radot ilūzijas vai pat halucinācijas efektu –vīzijas”

Mākslinieces darbi aizskar pareizās izvēles tēmu -  to, kā mēs ik mirkli pieņemam lēmumu: pa kuru ceļu iet, ko šobrīd pateikt, ko noklusēt, pa kurām kāpnēm kāpt augšup un pa kurām atkāpties. „Dzīves laikā mēs visi atrodamies dažādu izvēļu priekšā. Viena no mūsu dzīves mazajām traģēdijām ir tā, ka izvēles pareizību izvērtējam pēc rezultāta, kurš ir pagātnē, bet nākotnes izvēles un sekas nav paredzamas”, tā saka pati izstādes autore.

To visu jaunā māksliniece ir attēlojusi savos darbos, vizualizējot stiklā to sarežģīto procesu, kas notiek mūsu prātā. Izstāde atspoguļo autores personīgo pieredzi sevis meklējumos gan kā māksliniecei, gan kā personībai, kas ir „aizraujošs, vilinošs, strupceļu, iespēju un izaicinājumu pilns ceļš uz stikla būtību.”

Patlaban Linda Virbale ir Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Stikla Mākslas apakšnozares pēdējā kursa studente. Pirms tam mācījusies Dobeles 1.vidusskolā (2003 - 2012), Dobeles Mākslas skolā (2010 - 2012), Rīgas Mākslas un Mediju tehnikumā (2012 - 2016), Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolā (2013 - 2017).

Piedalījusies izstādēs gan Latvijā (Dobelē, Rīgā, Valmierā un Līvānos), gan Čehijā (Sazavā).

Izstāde apskatāma līdz 29. februārim.

 

Foto: Dobeles Novadpētniecības muzejs

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide