Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mācīt drīkstēs, bet naudas nebūs (FOTO) 4

Jelgavas 4. vidusskolā vakar notika Ģimenes dienai veltīts koncerts, kas īpašu ievērību izpelnījās ne tikai ar augstām muzikālām kvalitātēm, bet arī mūzikas klašu audzēkņu vecāku parakstu vākšanu. Iemesls –  bažas par lēmumu turpmāk nepiešķirt papildu finansējumu profesionālajai mūzikas novirziena programmai.
Latvijas izglītības sistēmā vēsturiski veidojies, ka atsevišķās skolās ir iespēja īstenot profesionāli orientēta virziena pamatizglītības pro­grammas, kurās skolēni padziļināti apgūst mūziku, valodas, mākslu, matemātiku, mājturību un informātiku. Kā liecina Izglītības un zinātnes ministrijas informācija, 2018./2019. mācību gadā 45 izglītības iestādes īsteno šādas programmas, saņemot papildu valsts finansējumu. Daudzi vecāki savām talantīgajām atvasēm labprāt izvēlas šādas skolas. Taču līdz ar kompetenču izglītības satura ieviešanu plānots visas skolas vienādot – jaunais pamatizglītības standarts, kas valdībā tika apstiprināts 2018. gada 27. novembrī, papildu naudu profesionālās ievirzes skolām neparedz. 

“Jaunais pamatizglītības standarts stāsies spēkā 2020. gada 1. septembrī, tādējādi vēl 2019./2020. mācību gadā finansējums padziļinātām programmām tiek saglabāts līdzšinējā apmērā,” satrauktos prātus cenšas mierināt izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. Bet kā tad pēc tam? “Jaunajā pamatizglītības standartā ir palielināts stundu skaits kultūras un mākslas priekšmetiem, tādējādi paredzot visiem skolēniem iespējas iegūt daudzpusīgu izglītību,” uzsver ministre.

Tas ir klajš cinisms,” vērtē Jelgavas 4. vidusskolas direktors Agris Celms. “Būtībā mums tiek izsists pamats zem kājām. Grūti saprast, kāpēc padziļināta mūzikas apmācība tiek atzīta par nevajadzīgu? Māciet, ja gribat, tikai naudu neprasiet! Tādējādi mūsu skolas līdz šim sekmīgi stūrētais mūzikas kuģis top ļoti nedrošs. Ja grupu stundas un korus tas skar mazāk, tad instrumenta apguve (viena stunda nedēļā) vairs nav iespējama.”

Visu rakstu lasiet 16. maija “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Gaisma

Ziniet, būtībā priekš tam ir Mūzikas skolas, ja tā ņem. Tur gan ir simboliska mācību maksa un nopietnāk jāmācās mūzikas priekšmeti. Tas visiem nav pa spēkam, bet vispārizglītojošajā skolā tā nesāpīgāk un virspusējāk. Koks ar 2 galiem... Tad jau katra skola var izvēlēties sev jebkādu novirzienu un prasīt papildus finansējumu.

pirms gada, 2019.05.16 19:37

sozme

Lv ir daudz vairāk muzikāli apdāvinātu cilvēku par mūzikas skolu ietilpību

pirms gada, 2019.05.16 19:42

Mamma

Bērniem, kuri mācās mūzikas klasēs vispārziglītojošajās skolās, tiešām patīk tas, ko viņi dara. Ja nepatīk, atlase ir skarba - ceļš uz klasi bez mūzikas novirziena, jo mājasdarbi ir jāpilda arī šajās klasēs, gan parastajos gan mūzikas priekšmetos. Kaut gan Jelgava ir kompakta pilsēta, ne visiem ir iespēja pēc skolas sākumskolas bērnu nogādāt līdz mūzikas skolai, kura arī nav bezizmēra. Iespējams, ka mūzikas skolā profesionālie priekšmeti tiek pasniegti "nopietnāk", tomēr 4.vsk. nepadara mūzikas apguvi par smagu darbu, bet rezultāts tiek panākts saglabājot pozītīvu attieksmi pret izglītošanās procesu. Un tas sniedz atdevi visos mācību priekšmetos. Šie bērni, braucot ekskursijās, dzied, bez piespiešanas, bez diriģenta, tāpēc, ka viņiem patīk dziedāt un negribas, lai viņiem tas tiktu atņemts. Jo neredzamas, bet tur ieguldītas daudzas mūzikas mācībstundas un mācībspēku darbs, par ko viņiem liels paldies.

pirms gada, 2019.05.17 08:46

oho

Cien. direktora kungs, izejiet, lūdzu, kaut reizi ārā paelpot svaigu gaisu līdz savas skolas stadionam, kad notiek futbola treniņi! Maķ- peremaķ, neko citu garāmgājējs nedzird. Lamājas visi- gan skolnieki, gan arī fizruki. Pretīgi iet garām, šķiet, ka nevis prestiža skola, bet mazgadīgo kolonija. Ieviesiet kārtību, lūdzu!

pirms gada, 2019.05.17 16:04

Kultūra un izklaide