Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mākslinieki arī ziemā neguļ

Ziema, tumšs laiks, aukstums – varētu domāt, ka mākslinieki tāpat kā lāči šādā laikā atpūšas, gaidīdami saulīti un pavasari, siltumu un puķu ziedēšanu. Bet nekā – neguļ vis. Pagājušā gada pēdējā ceturksnī, piemēram, Juris Zēbergs vienlaikus sarīkoja krietnu skaitu fotogrāfiju skašu kā pilsētas bibliotēkās un skolās, tā novadā. Arī Raitis Junkers novembrī uzsāka izstāžu ciklu ar viesošanos Vircavā, bet kopš gadu mijas mākslinieka gleznas skatāmas Jelgavas rajona tiesas namā Dambja ielā 12 ar vienojošu nosaukumu “Notikumu fiksācija”. 

2016. gadā Jelgavas mākslinieki sarīkoja plenēru Saldū, veltītu Jaņa Rozentāla 150 gadu jubilejai. Kopš tā laika Jelgavas Mākslinieku biedrībai izveidojusies sadarbība ar Kapelleru namu, kur skatāmas izstādes, notiek dažādu veidu nodarbības pieaugušajiem un bērniem un kultūras pasākumi, mājo folkloras kopa “Medainis” utt. 

Te iepriekšējos gados savus darbus rādījuši Uldis Roga un Uldis Zuters. Kopš 15. janvāra Kapelleru namā personālizstādi iekārtojusi gleznotāja Anda Buškevica. Tās nosaukums “Mana romantika” lieliski atbilst viņas daiļrades būtībai. Mākslinieces darbi ir maigi, sievišķīgi trausli, sirsnīgi un pozitīvi noskaņoti. A.Buškevica glezno ziedus un romantiskas ainas, kurās jaunas meitenes ar vējā plīvojošiem tērpiem dodas pretim savai laimei, viņas ir atvērtas pasaulei un uzticas tai. Jau pirmajos brīžos gleznotājas darbi iekaroja saldenieku simpātijas. Kapelleru namā A.Buškevicas gleznu izstāde skatāma līdz 28. februārim

Arī turpmāk jelgavniekiem nav laika atdusēties uz lauriem – jau martā paredzēta izstāde Cēsīs, bet maijā notiks ikgadējā Pavasara izstāde.

 

Foto: Māris Brancis

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide