“Mēs – tornim” atskaņas un stāsti 5

Kādreiz, deviņdesmitajos, Jelgavā bija krietni daudz alternatīvās mūzikas grupu. Reizi gadā tās satikās uz festivāla “Mēs – tornim” skatuves, lai apliecinātu savu atbalstu Sv.Trīsvienības baznīcas torņa atjaunošanai.

Pirmais mūzikas festivāls “Mēs – tornim” notika slavenajā 1994. gadā, kad vienkopus uzstājās gan to laiku rokmūzikas spīdekļi, gan mazāk dzirdētas alternatīvās muzikālās apvienības. Jelgavas grupām, kas tolaik bija krietni lielā skaitā, vairākas vasaras pēc kārtas tornis deva iespēju tikt uz skatuves un izkliegt, izrēkt vai vienkārši iedziedāt to, kas svarīgs. Jelgavnieki “Blink”, “Frontline”, “Stieple”, “Dull Doll”, “With Cut”, “Imbecile Hog”, “Herlis”, “Weed”, “Huskvarn” spēlēja kopā ar “Zig Zag”, “Līviem”, “Monro”, “Skumju akmeņiem”, “Pienvedēja piedzīvojumiem”, vēlāk “Skyforger” un citiem. Pļavā pie Lielupes pretim Jelgavas pilij 1995. gadā Dziesmu un mūzikas svētku vajadzībām tika uzcelta skatuve, kas turpmākos gadus kļuva par akcijas “Mēs – tornim” galveno tikšanās vietu.

“Mēs – tornim” organizēja Jelgavas Kultūras centrs tandēmā ar laikrakstu “Zemgales Ziņas”. Ar laiku labdarības akcija no koncerta pārtapa par veselu pasākumu kopumu, piesaistot gana daudz interesentu, kas meklēja dažādas ekstrēmas iespējas iekļūt norises vietā, piemēram, pārpeldot Lielupi. 1997. gadā Jānis Stundiņš rakstīja: “Koncertā savāktie latiņi nav liels ieguldījums, taču pats pasākums kārtējo reizi aktualizēja atjaunojamā Trīsvienības torņa problēmu (..) Līdztekus mūzikai bija arī tāds sportisks papildšovs – karatē cīņas demonstrējumi, neaizmirstot arī dēļu pārsišanu. Labi, ka skatītāji to vēlāk neizmēģināja praksē. (..) Kopumā akcija un visa nedēļas nogale ar karuseļiem, kas darbojās arī naktī koncertu laikā, ar spožajiem apgaismojumiem un krāsainību radīja iespaidu, ka daži klātesošie pat rezumēja, ka Jelgavai ir sava Lasvegasa. Cik zināms, bez nelaimes gadījumiem.”

Visu rakstu lasiet 6.augusta “Zemgales Ziņās”

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 5

ome

Zel, ka neka tamlidziga NEKAD nebus. Tas bija spozi un neatkartojami. Skaistu vakaru visiem!

pirms 3 mēnešiem, 2020.08.09 20:34

Essa

Bija pat ļoti ok, kad Lielupes pļavā pasākumi notika. Nevienam netraucēja, nebija par skaļu...

pirms 3 mēnešiem, 2020.08.10 05:51

Tornis

Pēdējais Torins, ja atmiņa neviļ notika vairs ne jau pļavā pretij pilij, bet gan uz pasta salas.. bet jā bija labs pasākums.

pirms 3 mēnešiem, 2020.08.10 10:05

Kultūra un izklaide