Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Mītava” skatītāju uzrunā uz Tu

Īsti vasarīgā aizvadītās piektdienas vakarā klausītāji pulcējās Pasta salā, lai brīvdabas koncertzālē “Mītava” šosezon nu jau ceturto reizi būtu “uz Tu” ar kādu no tautā iecienītiem māksliniekiem. Šājā ciklā ar jelgavniekiem un pilsētas viesiem jau tikušies tādi mūziķi kā Aija Vītoliņa un Mārcis Auziņš, Kaspars Zemītis un aktrise Rēzija Kalniņa, kā arī divi grupas “Dagamba” dalībnieki. Šoreiz uz muzikālu sarunu tika aicināts Ainars Mielavs, kuru tuvplānā dzirdēt un redzēt vēlējās gan nostaļģisku atmiņu pārņemtie vidējās un pat vecākās paaudzes, gan arī krietni jaunāki pozitīvu noskaņu cienītāji.
Īsi pirms koncerta “Ziņas” tikās ar brīvdabas koncertzāles “Mītava” māksliniecisko vadītāju Sandi Kalniņu, kurš apstiprināja, ka tieši “Covid-19” dēļ noteiktie ierobežojumi mudinājuši veidot tādu visai savdabīgas formas pasākumu kā koncertsērija “uz Tu“.

Eksperiments piespiedu kārtā


“2019. gadā koncertzālei bija tāda kā eksperimentālā sezona, pie tam atklāšanas koncerts notika vasaras beigās, kad parasti jau brīvdabas pasākumi beidzas. Un 2020. gadā bijām iecerējuši veidot pirmo pilnvērtīgo brīvdabas koncertzāles “Mītava” sezonu. Un atkal eksperimentāli,” secina S.Kalniņš.
“Līdzīgi kā daudzās jomās, arī kultūras dzīvē stipri vien sajutām, kā pār galvu nolīst auksts ūdens. Kad dzīvo tādā kā neziņā, saproti, ka pašam vajag un arī cilvēkiem vajag, sāc taustīties, meklēt kaut kādas formas. Nu esmu pārliecinājies, ka katram mākonim ir zelta maliņa. Šie mazās formas koncerti, ko mēs sākām tieši pulcēšanās ierobežojumu dēļ, citādi droši vien nemaz nebūtu tapuši. Jau pirmais koncerts, kurā uzstājās ģitārists M.Auziņš un dziedātāja A.Vītoliņa, pierādīja, ka arī tikai 50 apmeklētāji (tieši tik daudz pastāvošo ierobežojumu dēļ drīkstēja ierasties) spēj radīt tik lielas ovācijas, kādas es sen nebiju dzirdējis. Ne vienmēr tādu sajūtu var dabūt daudz lielākās zālēs. Tā kā varu teikt, ka katrai sliktai lietai ir arī sava labā puse. Savukārt čellista Valtera Pūces un pianista Daiņa Teņa uzstāšanās lika saprast, ka sērijas “uz Tu” koncerti mēdz būt arī abpusēji izdevīgi – šiem grupas “Dagamba”, kuras pilnajā sastāvā ir pieci dalībnieki, mūziķiem bija izdevība parādīt savu fantastisko programmu, ko izveidojuši divatā. Divus mūziķus likt uz lielās skatuves? Varējām pārliecināties, ka šajā gadījumā mazā forma ir ļoti labs risinājums,” konstatē “Mītavas” mākslinieciskais vadītājs. “Nav atsvešinātības sajūtas, ka skatītājs ir zālē, bet mākslinieks tur tālumā uz skatuves.” 
Gan minētais, gan A.Mielava “uz Tu” koncerts bija paredzēts 180 skatītājiem. “Tagad, jūlijā, maksimālais atļautais apmeklētāju skaits ir viens tūkstotis, ja spēj nodrošināt četrus kvadrātmetrus katram cilvēkam un divu metru distanci. Nu jau mēs plānojam arī lielos koncertus, bet koncertzālē “Mītava”, kurā parastos apstākļos ir nepilnas 1200 sēdvietas, ņemot vērā atstatumus, varam nodrošināt tikai apmēram trešdaļu no tā,” turpina S.Kalniņš.

Visu rakstu lasiet 23.jūlija “Zemgales Ziņās”

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide