Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzejā - ārlietu simtgades izstāde un tikšanās ar diplomātiem

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā apskatāma Ārlietu ministrijas ceļojošā izstāde "Latvijas diplomātijai un ārlietu dienestam 100”, kas iepazīstina ar Latvijas ārlietu dienesta darbību un sasniegto 100 gados. Izstāde apskatāma līdz 29.martam.

Izstāde iepazīstina ar pieciem būtiskiem posmiem Latvijas ārlietu vēsturē, sākot no valsts proklamēšanas līdz pat mūsdienām. Gan izstādes stendi, gan interaktīvais ekrāns ļauj uzzināt par būtiskākajiem simtgades notikumiem ārlietās un spilgtākajām personībām, kas gadu gaitā strādājušas Latvijas labā. Izstāde stāsta par Zigfrīda Annas Meierovica - pirmā Latvijas Ārlietu ministra darbu, par diplomātisko darbu Latvijas labā, ko attālināti veica latvieši ārzemēs padomju okupācijas laikā, kā arī darbu, kas ārlietu jomā veikts, Latvijai atgūstot neatkarību. Ekspozīcijā apskatāmi arī dažādi diplomātu priekšmeti, tostarp zīmogi un apbalvojumi, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē. 

Latvijas ārlietu dienests ir vienīgā Latvijas Republikas institūcija, kas bez pārtraukuma darbojusies kopš valsts dibināšanas. Latvijas diplomāti vienmēr ir strādājuši Latvijas valsts un tautas interesēs. Ārlietu dienests nodrošina Latvijas kā neatkarīgas, demokrātiskas un drošas valsts attīstību. 

Izstādes ietvaros 19. februārī pulksten 14 Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā viesosies Latvijas diplomātiskā dienesta darbinieki, stāstot gan par Latvijas ārlietu dienesta vēsturi, gan par diplomātisko darbu mūsdienās, sniedzot ieskatu karjeras iespējās, kas varētu būt īpaši saistošas jauniešiem. Uz tikšanos aicināts ikviens interesents un, jo īpaši  - skolēni.  

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide