Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nāc līdzās Zemgalē (FOTO) 1

Ar emocionāliem priekšnesumiem noslēdzies kārtējais reģionālais integratīvās mākslas festivāls “Nāc līdzās Zemgalē”, ko tradicionāli organizē labdarības organizācija “Fonds “Nāc līdzās!””.

Fonda vadītāja Sarma Freiberga vēsta, ka bijuši astoņpadsmit dažādi priekšnesumi, no kuriem desmit izvirzīti uz Rīgas lielkoncertu. “Mēs esam ļoti gandarīti par pasākumu, atmosfēra bija brīnišķīga. Mūsu koncertos sirsnība vienmēr ir pirmajā vietā, un publika bija ļoti atsaucīga. Liels prieks, ka koncertu apmeklēja bērni no četrām Jelgavas skolām. Bērniem, kas uzstājās, tam ir liela nozīme, jo kad priekšnesumam seko aplausu vētra, viņi saprot, ka labi apliecinājuši sevi un tas ir paticis citiem. Pa šiem gadiem priekšnesumu līmenis ir ļoti audzis; salīdzinot ar uzstāšanos pirms piecpadsmit gadiem, šis ir gandrīz pavisam cits pasākums.”

No apvienotā Zemgales un Kurzemes reģiona uz lielkoncertu ir izvirzīti:

Folkloras ansamblis “Zīlītes” no Rīgas 3. speciālās pamatskolas ar tautasdziesmu “Es iejūdzu resnu tranu”;

Rīgas Ēbelmuižas pamatskolas ansamblis ar tautas dziesmu “Mēnestiņis nakti brauca” Raimonda Tigula apdarē;

Rundāles drāmas terapijas grupa ar uzvedumu “Aicinājums”;

Rīgas 1. pamatskolas–attīstības centra ritma grupa ar tautasdziesmu “Cielava baltgalve”;

Endijs Rainers Biters no Zālītes Speciālās pamatskolas ar dziesmu Faded”;

Kirils Švidčenko no Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolas ar kompozīcijām Ennio Morricone “Vēja raudas” un H.Sagreras “Kolibri”;

Sabīne ar pavadošo kustīgo draugu grupu no Rīgas 1. pamatskolas–attīstības centra ar repa kompozīciju “Tāds ir manas dzīves stāsts”;

Kristaps Kaņuks no Kuldīgas ar individuālu repa kompozīciju;

VSAC “Zemgale” filiāle “Ziedkalne” ar deju “Čačača”;

Elīna Beļinska no Viesītes ar dziesmu “Kalniem pāri”.

Atgādinām, ka tradicionāli festivāls notiek vairākās kārtās, vispirms reģionāli tiek atlasīti labākie priekšnesumi un radošie mākslas darbi, kas tiek izvirzīti uz Rīgas lielo festivāla koncertu un mākslas darbu izstādi.

Jelgavas Kultūras nama 2. stāva vestibilā bija apskatāma arī radošo darbu izstāde, kuras tēma šogad bija “Lelles”. Četras skolas izstādei radīja dažādus telpiskus objektus no kartona, keramikas, ādas un pat korķa materiāla.

Šogad muzikālo pasākuma daļu vadīja jelgavnieki Kārlis Žūriņš un Evelīna Šulca. Žūrijā bija fonda “Nāc līdzās!” vadītāja S.Freiberga, Jelgavas novada Kultūras pārvaldes vadītāja Anita Liekna un režisors Valdis Pavlovskis. Kā īpašie viesi uzstājās Jelgavas popgrupa “Smaids”, duets Signe un Jānis Aizupieši, kas piedalījās 2018. gada mūzikas šovā “X faktors”.

Integratīvais mākslas festivāls “Nāc līdzās” aizsācies jau 1997. gadā, un tā mērķis ir dot iespēju Latvijas bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām, bāreņiem un bērniem no sociāli nelabvēlīgas vides apliecināt savu talantu mākslinieciskajā jaunradē.

FOTO: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra un izklaide