Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris aicina tiešsaistē klausīties Ziemassvētku koncertu

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra sociālo tīklu kontos šodien pulksten 17 būs skatāms Ziemassvētku video koncerts no Rīgas Svētā Pētera baznīcas, informēja pasākuma rīkotāji.

Koncertā spēlēs Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris kapteiņa Aleksandra Kreišmaņa vadībā.

"Koncerts ir veidots tā, lai visā krāšņumā tiktu parādīta Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra krāsu un iespēju bagātība. Līdzās lielā orķestra skanējumam pamīšus tiks eksponēta kamermūzika tubu, mežragu, saksofonu un klarnešu kvarteta skaņās. Jāatzīmē, ka tik liela pastāvīgo kameransambļu daudzveidība viena orķestra ietvaros ir liels retums," uzsver diriģents Kreišmanis

Koncerta programmā ir iekļauti Dmitrija Šostakoviča, Džeimsa Kurnova, Jozefa Mora, Leroja Andersona, Ričarda Karpentera, Rejnaldo Hāna, Bila Holkomba un citu autoru darbi. Koncertā uzstāsies vairāki solisti – seržants Dmitrijs Maksimovs (angļu rags), seržants Kārlis Krapauskis (eifonijs) un kaprālis Gatis Supe (vokāls).

 “Šoreiz koncerta programmu veidojām atbilstoši Ziemassvētku garam. Tajā iekļāvām mūziku, kura cilvēkiem ir labi pazīstama un tuva Adventa laikā. Taču tas nenozīmē, ka skanēs tikai populāras Ziemassvētku dziesmas. Mūsu repertuārā īpašu vietu ieņem pūtēju orķestra oriģinālmūzika. Ar rūpīgi piemeklētu un vienlīdz netipisku koncerta programmu mēs vēlamies cilvēkiem radīt īstu svētku sajūtu. Par to liecina arī mūsu video koncerta izvēlētais laiks. Un, protams, mēs ļoti ceram, ka  jauna digitālā realitāte palīdzēs mums sasniegt gandrīz vai katru Latvijas māju”, saka  kapteinis A. Kreišmanis.

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris ir viena no redzamākajām Latvijas armijas vienībām. Sabiedrībā tā visbiežāk asociējas ar valsts nozīmīgajiem svētkiem un sarīkojumiem. Orķestra darbība apvieno sevī vairākas funkcijas – ceremonijas, parādes, koncerti, kameransambļu koncerti un defilē programmu demonstrējumi. Savā pastāvēšanas laikā orķestris ir piedalījies daudzos starptautiskos un pasaulē ievērojamos militārajos festivālos. Tas ir guvis lielu klausītāju atzinību Latvijā un ārvalstīs.

Koncerts būs vērojams https://www.facebook.com/nbsstabaorkestris un https://www.youtube.com/channel/UCaJHYBbMjNMay4w1n8hABmQ/videos

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide