No 1. decembra tornī Maijas Noras Tabakas gleznu izstāde "Dzimusi Jelgavā" 2

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē no 1. decembra līdz 28. janvārim būs skatāma vienas no mūsdienu ievērojamākajām latviešu gleznotājām Maijas Noras Tabakas gleznu izstāde "Dzimusi Jelgavā", informē Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā.

Izstādes mākslas darbos Maija Nora Tabaka attēlo greznos tērpos ģērbušos divu meitenīšu dzīvi: te spēlējoties parkā, te izklaidējoties dabā, te barojam vistiņas un laistām puķes. Tā ir laimīga bērnība, uz kuru skatāmies kā uz sen aizgājušu pagātni no pieauguša cilvēka augstumiem, aicinot skatītāju uzkavēties ainavā, kas aizēno šī brīža nemierīgo situāciju pasaulē. 

Jelgavā dzimušās mākslinieces Maijas Noras Tabakas daiļrades cienītāji labprāt uzturas gleznotājas košo krāsu pasaulē, kur valda harmonija un labsirdība, neapvaldīta fantāzija un dzīvesprieks un kur sapņi un īstenība pastāv vienlaikus. 

Maija Nora Tabaka dzimusi 1939. gada 5.novembrī Jelgavā. Pēc II pasaules kara ģimene pārcēlusies uz Rīgu. 1969. gadā māksliniece pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu un kopš 1970. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. 2000.gadā apbalvota ar Triju zvaigžņu ordeni, 2008.gadā saņēmusi Latvijas Republikas Kultūras ministrijas gada balva par mūža ieguldījumu nacionālās kultūras kopšanā un 2017. gadā - Latvijas Republikas Ministru kabineta balva par ieguldījumu Latvijas mākslā un starptautiskajiem sasniegumiem. "Es piedzimu Jelgavā, vēl labajos miera laikos. Daudzkārt esmu domājusi, kāda būtu mana dzīve, ja Latvijā viss būtu palicis, kā tolaik. Iespējams, ka es nebūtu māksliniece, bet kā bagātnieku bērns aizietu pa citu līniju", reiz atzinās Maija Nora Tabaka. 

Vairāk informācijas par izstādi pa tālruni: 63005447 vai e-pastu: tic@tornis.jelgava.lv.

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Pievieno komentāru

Komentāri 2

azalea

Ak tad ķeras gan? Bagātnieki jau komunistu lielākie draugi.

pirms mēneša, 2020.11.30 18:36

Kultūra un izklaide