Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nosvin Ozolnieku Tautas nama 80 gadu jubileju un svinīgi atklāj jauno kultūras sezonu (FOTO) 1

Sestdien, 5.oktobra vakarā, norisinājās Ozolnieku Tautas nama 80 gadu jubilejas svinības un jaunās kultūras sezonas svinīga atklāšana, informē Ozolnieku novada pašvaldība.

Krāšņās svinības pieskandināja kuplais novada amatierkolektīvu pulks - Ozolnieku jauktais koris "Līga", Jauniešu koris, senioru deju kopa "Ozolnieki", Ozolnieku novada amatierteātris režisores Daces Vilnes vadībā, Jauniešu teātra studija Antras Leites Straumes vadībā, bērnu muzikālais teātris "Nianse", vokālā pedagoģe Ingūna Pētersone, sieviešu vokālais ansamblis "Madara", vokālais ansamblis "Procesā", Eiropas deju kolektīvs "Čaukstenes" Laumas Zeltiņa vadībā un Salgales pagasta jauktais koris "Svīri".

Ozolnieku Tautas nams šogad jauno kultūras sezonu atklāja ar koncertuzvedumu “Šī vecā sirmā māja ar kāpnēm platajām”, kuru veiksmīgi veidojusi režisore Dace Vilne. Koncertuzvedums skatītājus izveda cauri Tautas nama 80 gadu vēstures līkločiem, kopš nama atklāšanas 1939. gadā. Tautas nams tika celts kā Ozolnieku ciemata pagasta nams, un visu pastāvēšanas laiku namā ir valdījusi dzīva rosība. Un koncertuzvedumā visi amatiermākslas kolektīvi pārliecinoši parādīja, ka Tautas nams vēl joprojām ir dzīvības un ideju pilns. 

„ Mēs, organizējot šo pasākumu, ilgi domājām, kā labāk atspoguļot, ko šī ēka 80 gadu laikā ir piedzīvojusi. Šī ēka nav kalpojusi tikai kultūrai mūzikai un mākslai. Zem šī jumta dzīve ir bijusi patiešām krāsaina. Vācot vēstures materiālus, runājot ar bijušajiem melioratoriem, arī ar bijušajiem Tautas nama darbiniekiem, mēs nonācām pie vienkāršas un tajā pašā laikā skaistas atziņas. Tautas nams visus pastāvēšanas 80 gadus ir kalpojis cilvēkiem – tautai. Mēs visi kopā esam tie, kuri palīdz Tautas namam arī šodien elpot, dzīvot un pulsēt. ,” svinību dalībniekus uzrunāja Ozolnieku Tautas nama direktore Madara Griba.

„No 1. oktobra Tautas namā ir apskatāma arī izstāde “Laika griežos – Ozolnieku Tautas namam 80”, kur atspoguļoti nozīmīgākie un interesantākie fakti Tautas nama pastāvēšanas vēsturē. Paldies, Ozolnieku vēstures ekspozīcijas krājumu glabātājam Aigaram Stilleram, bijušajiem Tautas nama un tā laika meliorācijas uzņēmuma darbiniekiem par palīdzību izstādes veidošanā, ” stāsta M.Griba.

Foto: Aigars Dāboliņš

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējie

Biš' pēc balagāna izskatījās. Bet trakākais - kori izmirst, katrā 2 veči palikuši. Pat ja visus 3 korīšus apvieno vienā novada korī, nekas diži nesanāk. Skumji. Re kā 'madaras" izaugušas, senioru dejotāji arī kā vienmēr līmenī. Jelgavas aktieri plosās zem mūsu vārda, lai būtu. Kas tur vēl bija...? Ak tā, staigājošās tantes "caukstenes. Laikam uzlabo veselību tā. Bet vispār - paldies par koncertu!

pirms 9 mēnešiem, 2019.10.07 23:43

Kultūra un izklaide