Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Otro gadu pēc kārtas Jelgavas tēlnieku komanda uzvar lielākajā ASV smilšu skulptūru čempionātā 4

Jelgavas tēlnieku komanda - Kārlis Īle un Maija Puncule izcīna uzvaru vienā no pasaulē prestižākajiem smilšu skulptūru čempionātiem ASV. Šogad mākslinieki festivālā pirmoreiz startēja komandu kategorijā ar skulptūru “Asni”. Žūrija atzinīgi novērtēja gan mākslinieku tehniskās spējas, oriģinālo idejas pasniegšanu, gan apjomīgo skulptūras risinājumu, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”.

Jau 46. gadu Virdžīnijasbīčā notiek prestižais Neptūna pludmales festivāls, kas ir senākais un lielākais starptautiskais smilšu skulptūru čempionāts ASV. Konkurss ik gadu apvieno 32 talantīgākos un veiklākos  smilšu tēlniekus no visas pasaules.

Apvienojoties kā komanda, Kārlis Īle un Maija Puncule zem “Jelgavas karoga” guvuši starptautiskus panākumus smilšu, ledus un sniega skulptūru festivālos un čempionātos – Kanādā, Ķīnā, Japānā, Šveicē, Vācijā, Krievijā, Latvijā un citur.

Mākslinieki skulptūru ar nosaukumu "Asni" šoreiz izvēlējās veidot ar sirreālistisku ievirzi, 22 tonnās smilšu filozofiski apspēlējot ideju, ka  vismaigākie  asni ir  visstiprākie. Iedvesma skulptūrai smelta no pavasara maigajiem dzinumiem, kas tiecoties uz augšu, spēj izlauzties caur biezu zemes kārtu, akmeņiem un pat asfaltu. Žūrijas īpašu ievērību izpelnījās smalki niansētā virsmas apstrāde, kas jutekliski atspoguļo ziedlapu maigo trauslumu un saplaisājušas zemes raupjumu.

Kārlis Īle ir viens no Latvijas labākajiem un panākumiem bagātākajiem tēlniekiem, kā arī iemīļots un vairākkārtējs Jelgavā notiekošo skulptūru festivālu dalībnieks un mākslinieciskais vadītājs. ASV notiekošajā konkursā K. Īle piedalās jau piekto reizi.

Iepriekšējos četrus gadus piedaloties individuālo skulptūru kategorijā gūtie panākumi:

2015. gads. Darbs “Tango uz mūžu”(Tango For Ever).

2016. gads. Darbs “Laika spogulis”( Mirror Of Time). Otrā vieta un skatītāju balsojuma balva.

2017. gads Darbs “Ļauj man lidot”( Let Me Fly) Mākslinieku balsojuma balva

2018. gads Darbs “Punktu pielūdzēji”( Worshipers Of Points) Pirmā vieta un Neptūna karaļa balva.

Jelgavniekiem un pilsētas viesiem vēl tikai šajā nedēļas nogalē Pasta salas smilšu skulptūru parkā ir iespēja apskatīt abu mākslinieku īpaši šī gada smilšu skulptūru festivālam veidoto,  demo skulptūru – vērienīgo Ēģiptes piramīdu. Bet jau nākamā gada februārī mākslinieku prasmes, iespējams, varēsim novērtēt jau 22. Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā, kas Jelgavā norisināsies no 7. līdz 9. februārim. Tāpat “Kultūra” atgādina, ka sākusies mākslinieku pieteikšanās 2020 gada ledus skulptūru festivāla konkursā – vairāk www.festivali.jelgava.lv

Foto: no K.Īles un M.Puncules personīgā arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Lepa

Jelgavas tēlnieki??? Kādā ziņā - Jelgavas?

pirms 10 mēnešiem, 2019.10.09 18:22

mūsu papiņš

Sveiciens no puķu veikala!

pirms 10 mēnešiem, 2019.10.10 09:24

Modrid

Pārsteidzoši, ka mums blakus dzīvo un strādā un nebaidās sevi pierādīt tādi talantīgi jauni mākslinieki. Lūk par ko uzņemt filmas! Dievs svētī!

pirms 10 mēnešiem, 2019.10.14 09:31

Kultūra un izklaide