Pēc darbinieku atlūgumu iesniegšanas paziņo par Jelgavas deju studijas "Benefice" slēgšanu 16

Līdzšinējā Jelgavas pašvaldības mūsdienu deju studijas "Benefices" vadītāja un pedagogi paziņojuši par aiziešanu no kolektīva un izrādījuši iniciatīvu darbu turpināt kā privāta deju studija, tādēļ nākamā gada 1.janvārī "Benefice" pārtrauks darbu, lēma Jelgavas pašvaldības iestāde "Kultūra".

Pašlaik iestāde apzina dejotāju interesi arī turpmāk darboties pašvaldības deju studijā, lai lemtu par jauna mūsdienu deju kolektīva izveidi.

"Lai izvērtētu mūsdienu deju studijas turpmāko darbību, aicinām esošā kolektīva dalībniekus un viņu vecākus līdz 23.decembrim pieteikties iestādē "Kultūra", apliecinot savu izvēli no nākamā gada turpināt piedalīties pašvaldības piedāvātajās mūsdienu deju nodarbībās," aicina "Kultūras" vadītājs un pilsētas domes deputāts Mintauts Buškevics (ZZS).

Apkopojot informāciju par dejotāju, kuri vēlas turpināt dalību pašvaldības piedāvātajās deju nodarbībās, skaitu, iestāde "Kultūra" pieņems lēmumu par jaunas studijas izveidi vai piedāvājumu dalībniekiem iesaistīties pašvaldības deju studijā "Intriga".

Pašvaldība iestādes "Kultūra" deju studijai tāpat kā līdz šim nodrošinās un finansēs nodarbību telpas, kā arī algos deju pedagogus un finansiāli atbalstīs dalību konkursos, Latvijas skolu un jaunatnes dziesmu un deju svētkos.

Vienlaikus no biedrības "Benefitlv" ir saņemts iesniegums par biroja telpu nomas līguma nepagarināšanu deju centrā "Cukurfabrika". Pašlaik notiek telpu un noliktavas atbrīvošana no biedrībai piederošā inventāra, tērpiem un citas kustamās mantas. Decembrī pēc telpu atbrīvošanas tur tiks veikta inventarizācija.

Deju centra "Cukurfabrika" telpas tāpat kā līdz šim paliek iestādes "Kultūra" rīcībā, un tās turpmāk izmantos pašvaldības amatiermākslas kolektīvi. "Šobrīd tiek plānots un saskaņots mēģinājumu grafiks ar mērķi atslogot pilsētas kultūras namu, kā arī tiek izvērtēta "Cukurfabrikas" noliktavas kapacitāte, lai piedāvātu telpas citiem amatiermākslas kolektīviem," uzsver Buškevics.

Savukārt pēc valstī noteiktās ārkārtējās situācijas atcelšanas nomā tiks piedāvātas deju centra "Cukurfabrika" nodarbību telpas dienas pirmajā pusē.

Pilsētas domē pauda, ka deju studijas "Benefice" līdzšinējā darbība ir bijusi veiksmīga, kolektīvā darbojas daudzi bērni un jaunieši, kā arī studiju atbalstījušas dalībnieku ģimenes. Lai risinātu ar deju studijas darbību saistītos jautājumus, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS) jau iepriekš vairākkārt ir ticies ar studijas vadītāju Anniku Andersoni un ir pārrunātas dažādas iespējas "Benefices" tālākai darbībai un attīstībai.

Jau ziņots, ka novembra vidū atlūgumu iesniegusi Andersone un vēl četri deju pedagogi. Viņa skaidroja, ka atlūguma iemesls ir aptuveni gadu ilgušās nesaskaņas ar Buškevicu, kuras rezultējušās ar atlūgumu.

"Manuprāt, nesaskaņas sākās pēc audita pašvaldības iestādē, kas prasīja ļoti daudz mana laika, arī atvaļinājumu, un izjauca ierasto darbību deju nodarbībās," sacīja Andersone.

Jautāta, vai atlūgums ir kādā veidā saistīts ar novembrī pedagogam konstatēto Covid-19 saslimšanu, kuras dēļ deju centrs "Cukurfabrika" tiks slēgts, Andersone sacīja, ka "tas bija pēdējais punkts pārdomu periodam".

"Pandēmijas laikā nesagaidīju nekādu atbalstu no Buškevica, bet gluži pretēji, manuprāt, tiku pazemota Latvijas Televīzijas raidījumā "Panorāma"," uzsvēra Andersone.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Tas

Gan jau tūlīt vakardienas (ZZS) aizstāvji nāks komentēt, kā viss šīs ir sazvērestība.

pirms mēneša, 2020.12.01 18:21

mia

Āmen, beidzot šits balagāns ir beidzies. Deju studija, smiekli nāk!

pirms mēneša, 2020.12.01 18:45

Inta

steidzami mainīt autobusu sarakstu .. tā beneficē iebrauksana bija pilnīgi pa tukšo

pirms mēneša, 2020.12.01 18:50

Nu bet lai

Lai tak perās un veido savu privāto iestādi, ja tik ļoti gribas neatkarību, nesaprotu, kāpēc domei atkal jaatbalsta? Kaut ka vienmēr visi citi vainīgi, sevi šī kundze neredz!?

pirms mēneša, 2020.12.01 19:07

Jelgavniece

Iestāde Kultūra pildīja audita norādījumus, kas kolektīva vadītājai nebija pa prātam! No raksta var secināt, ka dome iespējams atbalstīs Anniku. Vai šeit tomēr nav pretrunas, jo audita darbinieki jau ir domes darbinieki!??? Annika iet lūgt palīdzību tur, no kurienes bija norādījumi ieviest kārtību, tā sanāk? Un es nesaprotu, kāpēc mediji atspoguļo tikai vienas puses viedokli? Kam tas izdevīgi?

pirms mēneša, 2020.12.01 21:47

Jelgavniece

Aizmirsu vēl piebilst, ka tomēr nav smuki spļaut akā, no kuras visu laiku ir dzerts....

pirms mēneša, 2020.12.01 21:48

Jelgavnieks

Piedod, bet Tu izklausies pēc pēcpusē līdējas vadošajai elitei. Gan jau, ka pati strādā domē.

pirms mēneša, 2020.12.01 23:12

aaksts

zzs nav muuziigs. bushkji - gatavojies reviizijai, veel labaak - aizej uzreiz veetures meeslainee.

pirms mēneša, 2020.12.02 01:24

Ari JELGAVNIEKS

Nu šoreiz gan nebušu Annikas puse.Faudz kas tika piedots un neredzets.Dome nu šoteiz galigi nav pie vainas.

pirms mēneša, 2020.12.02 01:26

Gita

Nu ka vienmer , Annika balta un pukaina! Nekad un nekur vina nav vainiga! vienmer visi citi ,vina ne! Nesaprotu kapec atkal dome taisas atbalstit vinas nikus un stikus! Varbut uzklausit ari pretejo pusi?

pirms mēneša, 2020.12.02 16:37

Jelgavniecei

Tev gan personības dalīšanās: Jelgavniece, arī Jelgavnieks, Gita. Kas vēl. Atslābsti.

pirms mēneša, 2020.12.02 19:48

zinaataajs

kaut kaa konkreeti pie kaajas visaadas tur MODERNAAS goriishanaas kur no maakslas ne smakas. izskataas ka ciemaa nekaa svariigaaka nav, ja viss dramatikas pulcinsh kkadu pseido dejotaaju apspriezh. lai tak iet kur grib un jo aatraak jo labaak. buutu labaak zhurnaalsitikas analiizi veikushi kursh pajolis senioru maajaa ievazaaja kovidnieku. es lieku ka kaads govzema atbalstiitaajs kartupelis. hau!

pirms mēneša, 2020.12.02 19:31

..

Teica mākslas eksperts. Varbūt uztaisi rokasgrāmatu, kura radoša izpausme ir māksla un kura nav? Tas būtu ļoti atbilstoši Tavam padomju tipa redzējumam. Un jā. Neizmirsti žurnālistus vainot visā arī.

pirms mēneša, 2020.12.02 19:51

zinaataajs

dazhi par radoshu nosauc arii ar makgaivereni pieliimeetu banaanu pie sienas. tev arii veiksmi pashizpausmees.

pirms mēneša, 2020.12.02 19:53

..

Prieks, ka mums ir viens īstens eksperts un mākslas lietpratējs. Pat komentārus māk rakstīt bez drukas kļūdām. Kur Tu biji agrāk, mūsu Jelgavas Da Vinči?

pirms mēneša, 2020.12.02 20:46

Kultūra un izklaide