Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieaugšana, “metāls” un draudzība gadu garumā

Jelgavas Kultūras namā 17. septembrī pirmizrādi piedzīvos spēlfilma “Jelgava 94”.

Ar spēlfilmas “Jelgava 94” jauniešiem esam sarunājuši tikties Jura Podnieka studijas telpās Rīgā. Pie ieejas saskrienamies ar filmas režisoru Jāni Ābeli, pēc brītiņa satiekam arī producenti Antru Cilinsku. Un tepat arī paši galveno lomu atveidotāji – Bruno Bitenieks (Jānis), Endijs Žuks (Zombis) un Elizabete Zviedre (Kristīne). Alekss Tauriņš, kuram uzticēta Nāves loma, šobrīd atrodas ārzemēs, taču ir solījis būt klāt, kad filma tiks nodota skatītāju vērtējumam. Pirmizrāde paredzēta 17. septembrī Jelgavas Kultūras namā, kur nākamajās dienās tai sekos virkne seansu, lai filmu mūsu pilsētā noskatīties pagūtu pēc iespējas vairāk interesentu. Savukārt no 16. septembra kultūras nama 1. stāva galerijā būs skatāma filmas aizkadru fotoizstāde.
Spēlfilmas “Jelgava 94” pamatā ir Jāņa Joņeva tāda paša nosaukuma romāns, kas tika izdots 2013. gadā. Tas ir stāsts par pieaugšanu. “Stāsta centrā ir četrpadsmitgadīgais Jānis, Jelgavas puika ar “zubra” līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas būt neviena nepamanīts. Tomēr iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lappusi Jelgavas pusaudža dzīvē – ir jāspēlē grupā, jāklausās “metāls”, vajadzīgas īstās drēbes un līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki,” teikts filmas aprakstā. Darbība risinās ar 1994. gada notikumiem fonā – cietumnieku izbēgšana Jelgavā, mūzikas ierakstu nelegālais tirgus, grupas “Nirvana” solista Kurta Kobeina nāve... 

Visu rakstu lasiet 5. septembra “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide