Radošais eksperiments Līvbērzes amatierteātrī

Kārlis Anitens neļauj kultūras dzīves ierobežojumiem sevi apturēt. Jau kādu laiku kopā ar Līvbērzes amatierteātra aktieriem viņš attālināti strādā pie pavisam jauna formāta izrādes, ko skatītājiem cer izrādīt jau uz Jāņiem.

– Kas jūs atvedis uz Jelgavas novada Līvbērzi?

Ar Jelgavas novadu mana radošā sadarbība ir diezgan sena. Reiz Anita Liekna man lūdza, vai es varētu palīdzēt kultūras ļaudīm, un tā mums izveidojās jaukas attiecības. Realizējām vairākus projektus un apmācību programmas, taču tad uznāca “kovid”, un daudzas radošās ieceres apstājās. Kad Līvbērzē atbrīvojās amatierteātra režisora vieta, novads man piedāvāja, vai būtu ar mieru uzņemties kolektīva vadīšanu, un es piekritu.

Esmu daudz ar amatieriem dažādos projektos darbojies, un man vienmēr ir šķitis, ka mēs Latvijā mazliet par zemu novērtējam amatierteātra spējas un iespējas. Esmu bijis dažos pasaules amatierteātru festivālos un redzējis, ka viņi iet mazliet citu ceļu. Kad nāca piedāvājums, es sapratu, ka šī varētu būt laba iespēja pamēģināt paskatīties, vai šo pasaules pieredzi var īstenot arī Latvijā.


Foto: Iveta Pavziniuka un no personīgā albuma. Visu interviju lasiet 13.maija “Zemgales Ziņās”.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide