Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Riga Jazz Stage 2019” piedalīsies Latvijas jaunie talanti, arī jelgavniece Santa Šillere

No 3. – 6. aprīlim kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies Džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage 2019”, piedāvājot atklāt jaunos džeza talantus divās kategorijās “džeza vokāls” un “džeza piano”. Šogad konkursam pieteicās 56 dalībnieki no 24 pasaules valstīm. Konkursantu vidū ir iekļuvuši arī pieci dalībnieki no Latvijas – Annemarija Moiseja, Katrīna Kabiņecka, Atis Andersons, Elza Ozoliņa, kā arī jelgavniece Santa Šillere. Visi dalībnieki konkursam pieteikušies pirmo reizi.

“Riga Jazz Stage jau šobrīd ir kļuvis par īpašu notikumu manā dzīvē, jo tas ir mans pirmais nopietnais konkurss. Esmu tiešām pateicīga par iespēju būt šī gada dalībnieku vidū. Manuprāt, šādos pasākumos lielākais ieguvums ir jauni domubiedri no visas pasaules, muzikālo iespaidu apmaiņa, kā arī jauna, nozīmīga skatuviskā pieredze pašu mākslinieku dzīvēs. Turklāt, varam lepoties, ka mūsu pašu Latvijā norisinās tik plaša mēroga džeza notikums - šī iespēja ir noteikti jāizmanto, tāpēc ar nepacietību gaidu 4. aprīli,” teic konkursa dalībniece Santa Šillere.

Jelgavniece absolvējusi Jelgavas Mūzikas vidusskolas kordiriģentu nodaļu, pašlaik Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā studē džeza vokālu. Nesen atgriezusies no studijām Karola Šimanovska Katovices Mūzikas akadēmijā, kur mācījās džeza vokālistes Annas Gadtas klasē. Papildinājusi zināšanas Lisas Popeilas (ASV), Lenora Helma-Hammonda (ASV), Helles Henningas (DK) un citās meistarklasēs.

Konkurss “Riga Jazz Stage” ik gadu Rīgā pulcē Latvijas un ārzemju uzlecošās džeza zvaigznes, ļaujot klausītājiem just līdzi konkursa radošajai sāncensībai un baudīt džezu, vēl līdz šim nedzirdētās interpretācijās. Kopš tā dibināšanas 2004. gadā konkurss ik gadu kļūst vērienīgāks, piesaistot arvien lielāku pasaules jauno mākslinieku, kā arī vietējo un ārvalstu mediju un interesentu uzmanību.

Konkursa pirmajā dienā, 4. aprīlī, publikai būs iespēja dzirdēt konkursantus, kuri pārvarējuši pirmo kārtu un kuri mērosies saviem muzikālajiem spēkiem par iekļūšanu finālā. Koncertā uzstāsies dalībnieki no ASV, Austrālijas, Dienvidkorejas, Igaunijas, Japānas, Krievijas, Ķīnas, Lielbritānijas, Lietuvas, Turcijas, Ungārijas, Ukrainas, Vācijas, Zviedrijas un Latvijas.

Dalībniekus vērtēs starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir profesionāli mūziķi un eksperti no Lielbritānijas, Japānas, Itālijas, ASV, Turcija, Igaunijas, Lietuvas, Portugāles un Latvijas.

Foto: No Santas Šilleres albuma

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide