Rīko starptautisku konferenci par kultūras pieejamību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Fonds “Nāc līdzās!” 28.oktobrī pulksten 10.30 organizē starptautisku konferenci “Cilvēku ar īpašām vajadzībām kultūra, kā pilsoniskās līdzdalības forma, tās nozīme viņu dzīves aktivizācijas un kvalitātes uzlabošanā”.


Konferences darbs notiks attālināti.

Konferences rīkošanas idejas autore ir fonda “Nāc līdzās!” vadītāja un īntegratīvā mākslas festivāla “Nāc līdzās!” aizsācēja un radošā direktore jau 25 gadus - Sarma Freiberga.

Ilggadīgā pieredze darbā ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un pēdējo gadu doktorantūras pētījumi kultūrvides pieejamībā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām gan kā patērētājam, bet, jo īpaši,- kā produkta radītājam, ļāvusi S.Freibergai izdarīt faktos balstītus secinājumus, ka pieejamības nodrošinājums Latvijā joprojām ir neapmierinošs. Tādēļ šiem jautājumiem steidzami nepieciešams pievērst lielāku sabiedrības un kultūras politikas veidotāju uzmanību. Jo cilvēka garīgā jeb mentālā labbūtība ir tikpat svarīga kā materiālā labklājība.


Lai labāk izprastu un salīdzinātu stāvokli kultūras procesu pieejamībā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ārpus Latvijas, konferences programmā plānota tuvāko kaimiņvalstu - Igaunijas un Zviedrijas pārstāvju uzstāšanās. Latvijas Kultūras ministrija prezentēs savus plānotos pasākumus kultūras piekļūstamībai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, aicināti piedalīties arī Tiesībsarga pārstāvji. Pieredzē dalīsies arī paši kultūras procesa dalībnieki – cilvēki ar īpašām vajadzībām. Būs iespēja dzirdēt viņu pieredzes stāstus un domas par kultūras un kultūrizglītības pieejamību. Savā pieredzē dalīsies vecāki, kas audzina bērnus ar īpašām vajadzībām. Pēc konferences ziņojumiem ieplānota paneļdiskusija, kurā aicināts piedalīties ikviens interesents.

Būs nodrošināts tulkojums zīmju valodā nedzirdīgajiem.


Konference notiks divās valodās – latviešu un angļu. “Zoom” platformā būs nodrošināts sinhronais tulkojums. Tiem, kas var sekot oriģinālvalodai, būs iespējams pieslēgties konferences tiešraidei fonda “Nāc līdzās!” “Facebook” lapā.

Konference notiek sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību un Eiropas Savienības māju Latvijā.

Vairāk informācijas www.naclidzas.lv

Foto: no arhīva un publicitātesPievieno komentāru

Kultūra un izklaide