Rundāles pils muzejs izveidojis īpašu Adventes kalendāru ar kolekcijas priekšmetiem

Turpinot iecienītu tradīciju, Rundāles pils muzejs aicina mākslas mīļotājus un visus interesentus Ziemassvētku gaidīšanas laikā ik dienu ieskatīties trīsdimensiju Adventes kalendārā. Šajā gadā uzmanība pievērsta apgaismes ķermeņu kolekcijai – muzeja mājaslapā iespējams detalizēti aplūkot dažādu stilu, materiālu un izmēru svečturus. 

No 1. līdz 24. decembrim trīsdimensiju fotogrāfijās Adventes kalendārā tiks demonstrēti svečturi, kas iekļauti dekoratīvās mākslas ekspozīcijā “No gotikas līdz jūgendstilam”. Tā iekārtota Rundāles pils pirmajā stāvā un sniedz ieskatu vēsturisko stilu attīstībā no Pirmā pasaules kara līdz 20. gadsimta sākumam. Šogad, atzīmējot 282. gadadienu kopš Rundāles pils pamatakmens ielikšanas, šajā ekspozīcijā atklātas pēdējās divas telpas, veltītas historismam un jūgendstilam, informē Rundāles pils muzeja komunikācijas speciāliste Ilze Kusiņa. 

Lielākā daļa eksponātu muzejā parasti nav apskatāma tik tuvu, lai varētu izpētīt sīkākos gravējumus, gleznojumus vai veidojumus, taču tie nereti ir apbrīnas vērti. Tāpēc trīsdimensiju Adventes kalendārs ir lieliska iespēja labāk iepazīt muzeja kolekcijas, priekšmetus pietuvinot un aplūkojot no visām pusēm. 

Kalendārā redzamie 24 priekšmeti pārstāv dažādus mākslas stilus – manierismu, rokoko, klasicismu, ampīru, neorokoko un jūgendstilu. Atšķiras ne tikai to formas un izmantotie materiāli, bet arī izmēri. “Mazākais Adventes kalendārā aplūkojamais svečturis ir aptuveni 15 centimetrus augsts, bet lielākais – 96,5 centimetrus augsts, un tas kalendāra sagatavošanas procesā bija visai liels izaicinājums fotogrāfiem,” atklāj Krājuma nodaļas vadītāja Līva Klabere. 

Katru dienu, sākot no 1. decembra, kalendārā būs atverams viens lodziņš ar vienu priekšmetu. Atverot pēdējo lodziņu 24. decembrī, gaidāms patīkams pārsteigums. Adventes kalendārs muzeja mājaslapā būs apskatāms līdz pat nākamā gada janvāra beigām. 

Trīsdimensiju Adventes kalendāru veidošana sadarbībā ar studiju “Ocean Multimedia” muzejā notiek kopš 2014. gada. Interesentiem jau bijusi iespēja tuvāk izpētīt porcelāna un fajansa priekšmetus – smaržu vāzes, tasītes, dekoratīvas figūriņas – un daļu no muzeja vēdekļu kolekcijas.

 

Foto: publicitātes foto

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide