Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šo sestdien gides Guntas Tranas ekskursiju cikla “Vai Tu pazīsti savu pilsētu?” otrā ekskursija

Gide Gunta Trana sadarbībā ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru aicina sestdien, 11. jūlijā, pulksten 11 piedalīties cikla “Vai Tu pazīsti savu pilsētu?” ekskursijā “Bīronu laiki Jelgavā”. Ekskursiju cikls veltīts nozīmīgiem notikumiem Jelgavas 755 gadu ilgajā vēsturē, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Ekskursijā “Bīronu laiki Jelgavā” interesenti aicināti gides pavadībā izzināt nozīmīgus notikumus Jelgavas (Mītavas) 18. gadsimta vēsturē. Maršruts vedīs no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa uz Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju, kas pazīstams ar vēsturisko nosaukumu “Academia Petrina”.

Interesentiem būs iespēja uzzināt nozīmīgus faktus par ēkas vēsturi, kā arī par latvieti, studentu Ernestu Johanu Bīnemanu, kurš 1785. g. uzbūvēja pirmo gaisa balonu, kas pacēlās Jelgavā. Tālāk ceļš vedīs uz blakus esošo Sv. Simeona un Sv Annas pareizticīgo katedrāli, kur jau iepriekš atradās pareizticīgo baznīcas ēkas. Ekskursijas noslēgumā gide aicinās iepazīt Jelgavas pili, kas būvēta pēc arhitekta itāļa Frančesko Bartolomeo Rastrelli projekta un  ir viens no retajiem Jelgavas arhitektūras pieminekļiem, kas saglabājies līdz mūsdienām.

Pulcēšanās ekskursijai pie Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, Akadēmijas ielā 1. Dalība ekskursijā ir bez maksas. Ieejas maksa Jelgavas pilī –  pieaugušajiem 2 eiro, bērniem 1 eiro. Ekskursijas ilgums līdz 2 stundām. Ekskursijai iepriekš jāpiesakās pa tālruņiem 63005445 vai 63005447. Gides tālrunis 27025602. Ekskursijas laikā var tikt veikta fotografēšana.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide