Šo sestdien Jelgavas Sv. Annas baznīcā koncerts “Musica Baltica”

Jelgavas Sv. Annas baznīcā  koncertā “Musica Baltica”sestdien, 26. septembrī pulksten 15  muzicēs Jacinta Ciganoviča (ērģeles) un Andris Bižāns (baritons). Koncerta “Musica Baltica” programmu veido Baltijas valstu komponistu radītā mūzika, informē Jelgavas Sv. Annas evaņģēliski luteriskās draudzes pārstāvis Āris Dreimanis.

Kā saka koncerta rīkotāji: “Vienmēr ir lieliski atskaņot pasaules klasiķu garadarbus, bet ir tik daudz interesantas un skaistas mūzikas, kas radīta še pat un kaimiņu zemēs. Tāpēc koncertā pārsvarā skanēs mūzika, kas radusies 20. gadsimta otrajā pusē un 21. gadsimtā. Īpaša vieta ir pavisam jaunās paaudzes komponistiem, kuri savu skaņraža ceļu vēl tikai ir sākuši.” 

Jacinta Ciganoviča ieguvusi maģistra grādu ērģeļspēlē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un piedalījusies konkursos un meistarklasēs dažādās Eiropas valstīs. Darbojas arī kā katoļu baznīcas ērģelniece, regulāri koncertē dažādās Latvijas baznīcās, ik gadu ir festivāla Latgales Ērģeļu dienas aktīva dalībniece. Šobrīd Jacinta ir Aglonas bazilikas Kora skolas un Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas klavierspēles un ērģeļspēles skolotāja. 

Andris Bižāns ir Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas Vokālās un Kora klases nodaļu pedagogs. Absolvējis Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas Vokālo nodaļu (2017) un Kordiriģēšanas nodaļu (2018). Vairāku Latvijas un starptautisko konkursu laureāts. Darbojas arī kā diriģents un kormeistars vairākos Latvijas koros un ir vokālā ansambļa Cantat vadītājs, ar kuru 2019. gadā Starptautiskajā Garīgās mūzikas festivālā Sudraba zvani ieguva pirmo pakāpi un kļuva par kategorijas "Vokālās grupas" uzvarētāju. 

Programmā: 

A. Stepiņš (1958-2013), Prelūdija un fūga par korāli "Dievs Kungs ir mūsu stiprā pils"

M. Zariņš (1910-1993), Apriķu pastorāle no svītas "Kurzemes baroks"

A. Broks (*1955), "Es karā(i) aiziedams"

E. Arro (1911-1978), Četras igauņu tautas melodijas

Dz. Kurme – Gedroica (*1968), "Ave Maria"

E.- S. Tüür ( * 1959), "Spectrum I"

G. Kuzmina – Jukna (*1987), "Kod Tu esi kluot" (J. Ciganovičas aranžējums baritonam un ērģelēm)

F. Latenas (*1956), "Shine"

R. Cvečkovskis (*1999), 133. Dāvida psalms

L. Lobrevs (*1991), "Aurora Borealis"

L. Bicāne (*1990), Ķeltu vakara lūgšana

R. Dubra (*1964), Piedodošās gaismas litānija 

Ieeja par ziedojumiem baznīcas ērģeļu atjaunošanai. Jelgavas Sv. Annas baznīcā ir lieliska akustika un varenākās ērģeles Zemgalē. Tās ir XX gadsimta zviedru meistara Olofa Hammarberga 1938. gadā būvētās romantiskā stila ērģeles ar 37 reģistriem un 2072 stabulēm. 

Jelgavas Sv. Annas baznīcas draudze draudze pieder pie Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB), vienas no lielākajām reliģiskajām konfesijām Baltijā. Draudzē kalpo divi mācītāji – Uldis Gailītis un Valdis Vircavs. Dievkalpojumi notiek divreiz nedēļā: trešdienās pulksten 18 un svētdienās pulksten 10. Baznīcā notiek arī kristības, iesvētības, laulības, dažādi kursi. Tāpat iespējams tikties ar mācītāju uz sarunu, saņemt aizlūgumu. 

Sekojiet informācijai www.jelgavasannasbaznica.lv un Facebook profilā https://www.facebook.com/JelgavasAnnasDraudze

Foto: publicitātes

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide