Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Staļģenē aicina uz “Ziemas sadanča” 15. gada jubileju 2

Sestdien - 29. februārī pulksten 18 Staļģenes sporta hallē pēc gada pārtraukuma atkal notiks tradicionālais novada tautas deju kolektīvu Ziemas sadancis. Tajā izdejos repertuāru Zemgales vēsturiskā novada deju svētkiem, kas 6. jūnijā notiks Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā. Informē Jelgavas novada pašvaldība.

Vasarā iecerētajos Zemgales mēroga deju svētkos kolektīvi izdejos uzvedumu “Dievs. Daba. Darbs” pēc Annas Brigaderes tāda paša nosaukuma triloģijas motīviem. Uzvedumā piedalīsies Bauskas, Dobeles, Jaunjelgavas un Jelgavas novadu, kā arī Jelgavas pilsētas tautas deju kolektīvi.

Savukārt jau šajā nedēļas nogalē Ziemas sadancī Staļģenes sporta hallē piedalīsies visi 20 Jelgavas novada pieaugušo tautas deju kolektīvi, koncerta repertuārā goda vietu atvēlot Zemgales horeogrāfu dejām. Viņu vidū - par deju ķēniņu dēvētais Vilis Ozols, Maija Sālzirne, Gunta Skuja, Jānis Purviņš, kurš desmit gadus vadījis kolektīvu Bauskā un bijis vairāku Zemgales deju svētku horeogrāfiju autors. Tāpat izpildīs arī jauno Zemgales horeogrāfu – Gunas Trukšānes, Baibas Ķesteres, Arvila Novika un Ievas Kareles radītās dejas. Jelgavas novada tautas deju kolektīvu virsvadītāja I. Karele piebilst, ka uzvedumā un līdz ar to ziemas sadanča koncertā izvēlētas arī citu Latvijas deju meistaru radītās horeogrāfijas. Kopumā iecerēts izdejot vairāk nekā 20 tautas deju, pieaicinot uzstāties arī tuvākos kaimiņu kolektīvus  - Ozolnieku  senioru deju kolektīvu “Ozolnieki” un Jelgavas pilsētas tautas deju ansambļus “Diždancis” un “Ritums”.

 “Katrs kolektīvs šobrīd cītīgi gatavojas un jau pavisam drīz priecēs deju svētkos. Ņemot vērā, ka jūnijs ir laiks, kad vairums Jelgavas novada iedzīvotāju ir aizņemti dārza darbos un nevarēs apmeklēt lielos dejošanas svētkus Zemgales Olimpiskajā centrā, kā arī lai redzētu, kā dejotājiem kopā sokas ar repertuāra apguvi, nolēmām, ka vēl pirms uzveduma varam sarīkot savus dejošanas svētkus - gluži kā ģenerālmēģinājumu, kurā Jelgavas novada deju kolektīvi skatītājiem ļautu ielūkoties vasarā gaidāmā koncerta repertuārā,” Ieva piebilst, ka Zemgales novada deju svētkos, kas notiks 6. jūnijā, līdztekus pieaugušajiem dejotājiem piedalīsies arī Jelgavas novada bērnu deju kolektīvi.

Ieeja koncertā sestdien Staļģenes sporta hallē – bez maksas.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

....

"Pjanka"!!!

pirms mēneša, 2020.02.28 13:58

Kultūra un izklaide