Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svinēs Vecpilsētas ielas svētkus 11

Ar tematisko akcentu uz starppaaudžu saskarsmi – to, cik sekmīgi varam savstarpēji sadarboties un pilnveidoties, nododot tās zināšanas un prasmes, kuras katra paaudze pārvalda vislabāk, 14. septembrī no pulksten 12 norisināsies Vecpilsētas ielas svētki “Paaudžu stāsti”. Tāpat kā citus gadus Vecpilsētas ielas svētki akcentēs uzmanību uz Vecpilsētas kultūrvēsturiskās teritorijas saglabāšanu, tās attīstības perspektīvām un pastāvīgu šī teritorijas iekļaušanu pilsētas kopējā kultūras dzīvē, informē JPPA Sabiedrības integrācijas pārvaldes speciāliste Evika Kaufelde.

Vecpilsētas ielas svētki Jelgavā tiek atzīmēti jau kopš 2013.gada, kad tos pirmo reizi organizēja Jelgavas Latviešu biedrība kopā ar biedrību “Vecpilsētas ielas kvartāls”, ar mērķi sniegt informāciju iedzīvotājiem par Vecpilsētas vēsturi, seno koka apbūvi, tās saglabāšanu un restaurāciju, kā arī kvartāla attīstību nākotnē.

Šogad Vecpilsētas ielas svētku viesus no pulksten 12 līdz 15 priecēs koncertprogramma “Paaudžu stāsti”, ko režisors Sandis Kalniņš veidojis kā paaudzu satikšanos dziesmā un dejā. Koncertā uzstāsies Bērnu un jauniešu mūzikas klubs, Jelgavas Tirkīza kora ansamblis, popgrupa “Noslēpums”, senioru ansamblis “Vīzija un folkloras kopa “Dimzēns”, kā arī tautas deju ansamblis “Lielupe” un bērnu deju kolektīvs “Ieviņa”.

Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad interesenti un jo īpaši bērni aicināti uz radošajām darbnīcām, kurās varēs ne tikai vērot seno amatu prasmes, bet arī paši pamēģināt kā tas darāms. Ikviens interesents varēs līdzdarboties aušanas, dabīgas dziju krāsošanas un keramikas radošajās darbnīcās kopā ar meistarēm no amatnieku darbnīcas un tautastērpu darinātavas “Austras raksti” un “RadDoma”, iemēģināt savu roku stikla pūšanā, koka karošu grebšanā un metāla nagliņu kalšanā, kā arī senā krustdūriena izšūšanas mākslā. Savukārt, pie Vecpilsētas ielas 14 ēkas, kur top Zemgales Restaurācijas centrs, varēs vērot vēsturiskā koka restaurācijas procesu, ko demonstrēs “RERE Meistari” galdniecības un restaurācijas speciālisti, praktiski darboties trafaretu krāsošanas meistarklasē kopā ar “Caparol” un atklāt mākslas vēstures noslēpumus. Vecpilsētas ielas svētku noskaņā labāk iejusties ļaus ne tikai dalība radošajās darbnīcās un iespēja iegādāties ko noderīgu nelielajā tirdziņā, bet arī iespēja nofotografēties pašam vai kopā ar draugiem, par piemiņu atstājot stilizētu Vecpilsētas ielas svētku 2019 foto.

Tie, kuriem vēsture un senā koka apbūve ir sirds lieta, laipni aicināti uz Jelgavas reģionālā tūrisma centra organizētajām ekskursijām “Vecpilsētas ielas vēsturisko namu atjaunošana” pulksten 12.15 un 13.15. Ekskursijas vadīs vēsturnieks un arheologs Andris Tomašūns. Interesentiem jāpiesakās iepriekš pa tālruni 63005447, jo vietu skaits ir ierobežots (25 cilvēki grupā). Pulcēšanās ekskursijām pie ēkas Vecpilsētas ielā 14.

Pilsētniekiem jārēķinās ar to, ka 14.septembrī Vecpilsētas iela tiks slēgta transporta kustībai laika posmā no pulksten 8 līdz 17.

Pasākumu organizē Jelgavas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 11

asgdf

Ir kādas brīvdienas, kad Jelgavā arī nenotiek kaut kādi svētki? Un tagad ar novadu reformu grib sagrābt arī Ozolnieku iedzīvotāju nodokļu naudu, lai varētu to notrallināt un izšaut gaisā.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.10 12:46

no laukiem

Tev nepatīk laucinieku kultūras izpausmes ?

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.10 13:09

Seska Smaka

Oži savus štrunta feninjus var iebaazt sev dzilji Tirzaa!

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.10 17:13

Jauki

Svētki naudu vairo, nevis notralina... domā taču ar smadzenēm...

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.10 13:24

mhh

Nu vot domā ar tām smadzenēm, tādi maza mēroga svētki neko nevairo.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.10 17:06

Janka

Varbūt ir vērts padomāt,kam vairo naudu! "KULTŪRAS" vadībai ar deputātu Buškevicu (ZZS) prēmijas,piemaksas par kārtējo pasākuma "organizēšanu"!

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.10 17:38

mūsu papiņš

Vēl tagad par maksu smilšu skulptūras arī piepilda vecam lauķim un kultūras šefam kabatas.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.10 19:49

Marģers

Ir iespējams uzzināt,no kā veidojas biļešu cenas uz pasākumiem,koncertiem un arī tirgotāju vietām dažādos svētkos? No kura vai kā pirksta tās ir izzīstas vai tie ir kārtējie normatīvie akti?! Buškevica monopols Jelgavā, vai konkurences trūkums? Kultūras nams privāts pasākums ar pašvaldības segu!

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.10 20:18

Līga

Ja amatu ieņem cilvēks bez profesionālas augstākās izglītības,tas ir ieliktenis,tāpat kā ministri valdībā! Mainīsies Jelgavas Rāviņš, uz labu mainīsies arī Jelgavas kultūras dzīve! Viss jelgavnieku rokās

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.10 20:58

Mītava

Interesanti, kāpēc Pasta salas kasē uz pasākumiem tiek tirgotas 2018. gada biļetes?

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.11 14:55

asara

Tāpēc, ka VIDs ir patālu, būs kādi 300 metri. Īstenībā tā ir kabatas nauda augšminētajiem darboņiem.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.11 16:08

Kultūra un izklaide