Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU Studentu teātris no Gruzijas atgriežas ar “Grand Prix”

Ar galveno “Grand Prix” balvu no Gruzijas atgriezies LLU Studentu teātris, kas no 8. līdz 12. novembrim ar izrādi “Parīzē es lidoju ar gaisa balonu” piedalījās Batumi Starptautiskajā studentu teātru festivālā, informē LLU. Arī labākās otrā plāna aktrises balva atceļojusi uz Jelgavu – to ieguva Marta Gēbele.

Batumi Starptautiskais studentu teātru festivāls norisinājās Šota Rustavelli Universitātē Gruzijā, kuras pārstāvji maijā viesojās Latvijā un piedalījās LLU organizētajā festivālā “Divi maija vakari”. Pateicoties Jelgavā aizsāktajai festivālu tradīcijai, Gruzijas kolēģi uzaicināja jelgavniekus piedalīties arī viņu organizētajā studentu teātru festivālā, kas Batumi notika pirmo reizi.

“Kopā ar balvām esam pārveduši arī vissiltākās atmiņas par gruzīnu viesmīlību un uzmanību, ko īpaši izjutām no festivāla organizētājiem, skaisto dabu un kontrastu pilnajām ainavām. Iespējams, ka mums mācītie adžāriešu dejas soļi noderēs, satiekoties ar esošajiem un jauniegūtajiem draugiem no Batumi, Tbilisi, Kutaisi un Viļņas universitātēm, bet varbūt tos varēs redzēt kādā mūsu izrādē nākotnē. Esam pateicīgi apburošajai žūrijas pārstāvei Marinai Burduli par ielūgumu uz Batumi drāmas teātra izrādi, kurā viņa pati fascinēja skatītājus ar savu talantu,” par piedzīvoto Gruzijā stāsta režisore Astra Kacena.

Viņa arī atklāj, ka patīkams pārsteigums festivālā bijis profesionālu aktieru klātesamība skatītāju rindās, līdz ar to studentu amatierteātru izrādes skatījās ne tikai teātra profesionāļi, kas bija žūrijā, bet arī profesionālie aktieri. Batumi teātri mīl, par ko liecināja pilnā skatītāju zāle katrā izrādē, tādēļ jelgavniekiem ir īpašs gandarījums par saņemto balvu.

LLU Studentu teātris dalās savā priekā un pateicas atbalstītājiem, kas palīdzēja nokļūt Batumi, – Jelgavas domei, LLU vadībai un īpaši uzņēmumiem “Evopipes” un “DriveEco Home”.Foto: no teātra albuma

Pievieno komentāru

Teātri