Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tērvetē svinēs Zemgaļu svētkus

Ar vairākām vēsturiskām ekspozīcijām un zinātniskiem lasījumiem 14.augustā Tērvetē tiks atklāti XVII Zemgaļu svētki, kas norisināsies līdz pat 16.augusta pievakarei. Kā jau ierasts, svētkos tiks akcentētas seno zemgaļu materiālās un garīgās kultūras vērtības.

“Centrālais notikums būs ekspozīcija, kurās varēs apskatīt šogad maijā atklāto zemgaļu uguns kapu inventāru. Tas būs apskatāms tikai divas dienas, pirms nonāks Nacionālajā vēstures muzejā,” stāsta svētku organizators Normunds Jērums. Viņš kopā ar Lietuvas kolēģi piektdienas rītā LVM Dabas parka Tērvetē informācijas centra ēka interesentus iepazīstinās ar zinātniskajiem lasījumiem “Zemgaļu vēsture un materiālā kultūra 12. – 13.gs.”. Lasījumiem par jaunatklātajiem zemgaļu uguns kapiem, zemgaļu rotadatu vēsturi un 1281.gada miera līgumu ar Livonijas ordeni, sekos arī diskusijas.

Sestdien un svētdien svētku apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Tērvetes koka pils trīs stāvos izvietotos seno zemgaļu dzīves veida, apģērbu, rotu un ieroču rekonstrukcijas un oriģinālus, kā arī jau pieminēto 12. – 13. gs. zemgaļu uguns kapu apbedījumu inventāru.

Īpaši N.Jērums izceļ ekspozīciju “ Zemgaļu sakta“, kas svētkos tiks atklāta Tērvetes koka pilī: “Lielāka uzmanība būs pievērsta zemgaļu saktām, jo zemgaļiem ir ļoti izplatīta pakavskatu un stopsaktu daudzveidība. Tās ir bagātas ar formas un detaļu interpretācijām un vijas cauri visiem gadsimtiem un zemgaļu materiālajai kultūrai”.

Kā jau ieraksts, Zemgaļu svētku apmeklētāji Tērvetes koka pils teritorijā varēs piedalīties dažādās aktivitātes kopā ar folkloras kopām, vērot bruņinieku un loku šaušanas turnīrus, kā arī amatnieku prasmju demonstrējumus. Dalībniekiem ar kultūras un vēstures zināšanām būs iespēja piedalīties konkursos un iegūt vērtīgas balvas. Savukārt bērniem būs pieejama mazo zvēriņu sēta, kurā varēs apskatīt trušus, kazas, tītarus, pīles, zosis, nūtrijas un vistas ar cālīšiem.

Plašāka svētku programma apskatāma Tērvetes novada mājas lapā.

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide