Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Torņa galerijā atklāta Lolitas Zikmanes jubilejas izstāde (FOTO)

Ar izstādi, kam dots ļoti parasts nosaukums «Gleznas», nozīmīgu dzīves un darba jubileju Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī atzīmē viena no mūsu pilsētas labākajām māksliniecēm – gleznotāja un grafiķe Lolita Zikmane, Jelgavas Mākslinieku biedrības biedre kopš 2009. gada (LMS biedre kopš 1970. gada).

«Pasaules pilnība un skaistums» – tā L.Zikmanes daiļrades centrālo tēmu formulē Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs, mākslas zinātnieks Māris Brancis. «To māksliniece risina, attēlojot pavisam vienkāršas lietas un notikumus, ko mēs sastopam ik dienas sev apkārt: pavasara iestāšanos parkā, koku iekrāsošanos rudenīgā ainavā, Jelgavas ūdenstorni, nosūbējušu šķūņa zelmini, vēja trauksmaino kustību kokos un meldrājā, lietus mākoņu sabriešanu padebešos, putnu ceļus debesīs un tepat uz zemes.»

Māksliniece lielu vērību velta detaļām, tās rūpīgi izstrādājot. Detaļās atklājas pasaules uzbūves pamati, kurās nolasāma mirkļa mūžība. Acumirklis stāsta par mūsu dzīvi ne vien kā par ātri skrejošu un zūdošu, bet arī par to, kas brīsniņā ir paliekošs, ilglaicīgs, nozīmīgs. L.Zikmanes gleznās reālās formās atklājas cilvēka un dabas vienība, tādā veidā piešķirot izvēlētiem tēliem un detaļām gan asociatīvu, gan simbolisku zemtekstu.

Dzīvē un mākslā māksliniece meklē harmoniju kā radošas dzīves un skaistuma un visas pasaules pamatu. Viņa priecājas par katru mirkli, kas viņai un mums visiem ir atvēlēts.

Lolitas Zikmanes jubilejas izstāde Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē apskatāma līdz 2.novembrim.


Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide