Tornī apskatāma Lolitas Zikmanes jubilejas izstāde

Līdz 29.jūlijam Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē apskatāma Lolitas Zikmanes jubilejas izstāde, informē Jelgavas reģionālā tūrisma centra speciāliste Jūlija Bergfelde.

Grafiķe un gleznotāja Lolita Zikmane dzimusi 1941. gada 4. jūnijā Rīgā, taču kopš 1966.gada dzīvo Jelgavā. Māksliniece beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās tēlniecības nodaļu un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Strādājusi par zīmēšanas skolotāju Jelgavas Mākslas skolā.

Lolitas Zikmanes darbi tikuši izstādīti ne vien Latvijā, bet arī citās pasaules pilsētās – Viļņā, Šauļos, Tallinā, Stokholmā un Santafē. Grafiķe saņēmusi ievērojamus starptautiskus apbalvojumus – otro galveno prēmiju IV Tallinas grafikas triennālē, vienu no desmit prēmijām VI starptautiskajā grafikas triennālē “Intergrafika” Berlīnē, vienu no trim galvenajām prēmijām I Baltijas republiku grāmatu mākslas triennālē “Viļņa–81”, Jelgavas Domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa speciālbalvu par gleznu “Vakara migla” un citas.

Lolita Zikmane ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre, Jelgavas mākslinieku biedrības biedre.

Lolitas Zikmanes izstāde veltīta mākslinieces 80 gadu jubilejai un krāšņajiem darbiem, kas tapuši pēdējo gadu laikā. Tornī apskatāmās gleznas radītas, iedvesmojoties no Jelgavas novada un apkārtnes, kā arī Sīkraga dabas skaistuma. Ikviens aicināts apmeklēt izstādi un veldzēties dabas skatos, kas atspoguļoti šajos mākslas darbos.

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide