Tornī atklās Pauļa Postaža izstādi “Portreti”

Piektdien, 1.novembrī, pulksten 15 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī atklās gleznotāja Pauļa Postaža personālizstādi „Portreti”, kuras mākslinieciskās izteiksmes veids radniecīgs itāļu un flāmu glezniecības manierei, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Paulis Postažs dzimis 1976.gadā Jūrmalā. Mācījies J. Rozentāla Rīgas mākslas skolā un studējis Latvijas Mākslas akadēmijā, iegūstot maģistra grādu glezniecībā 2000.gadā. Mākslinieka darbi atzinību guvuši ne tikai Latvijā, bet arī Vācijā, Beļģijā, Francijā, Itālijā un citu valstu nozīmīgās galerijās, kā arī piedalījušies izsolē prestižajā izsoļu namā “Sotheby’s”.

Parasti ar vārdu “portrets” saprot žanru, kura galvenais uzdevums ir pēc iespējas precīzāk un patiesāk attēlot portretējamā modeļa sejas aprises, raksturīgos žestus, kustību, psiholoģisko un garīgo pasauli, citiem vārdiem sakot - personību. Tomēr gleznotājs Paulis Postažs šo jēdzienu attiecina ne tikai uz cilvēku, bet arī uz kluso dabu un ainavu, jo tām piemīt sava personība, izteiksme un garīgais lādiņš.

Pauļa darbos visa uzmanība vērsta uz reālistisko formveidi, klasiski skaidru zīmējumu, izsvērtu kompozīciju un saskaņotu krāsu pielietojumu, kura pamatā ir ļoti izsmalcināts tonālais līdzsvarojums. Mākslinieka daiļradei raksturīga harmoniska pasaule un cilvēkmīlestība, sapludinot ikdienišķus mirkļus ar mūžību, kas piemīt itāļu un flāmu klasiskajai mākslai.

Izstāde “Portreti” būs apskatāma no 1.novembra līdz 15.janvārim Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē, Akadēmijas ielā 1, Jelgavā. 


Jelgavas reģionālais tūrisma centrsPievieno komentāru

Kultūra un izklaide