Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tornī Ulda Rogas gleznu izstāde "Vecpilsētas iela kādreiz"

No trešdienas, 1.maija, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē skatāma ievērojamā Jelgavas mākslinieka Ulda Rogas gleznu izstāde "Vecpilsētas iela kādreiz", kas atspoguļo Vecpilsētas ielu un tās dziļo dvēseli 20.gadsimta nogalē, šodien ļaujot iztēloties kā, tā daudzu gadu gaitā mainījusies, informē Māris Brancis un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”.

Gleznotājs U.Roga ir Jelgavas hronists krāsās, kurš iecienījis gleznot Jelgavas ielas un nostūrus dažādos gadalaikos daudzu gadu garumā, tādējādi sakrājot ievērojamu skaitu studijas darbu pastelī un akvarelī, kas atklāj, kā pilsēta mainījusies laika ritumā.

Izstādē Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī izstādītie darbi ataino tikai vienu Jelgavas ielu – Vecpilsētas ielu, kurā 21.gadsimta otrajā gadu desmitā tiek restaurētas divas ēkas, lai atjaunotu tās aizgājušo gadsimtu skaistumu un iedvestu jaunu dzīvību. Mākslinieka 1979.gadā radītie gleznojumi Vecpilsētas ielā ataino vēl pirmskara atbalsis, bet vēlāk fiksē, kā laika zobs saēd veco godību un ienes jaunas iezīmes šajā Jelgavas vietā.

Mākslinieka U.Rogas darbi, kurš savā daiļradē iemūžinājis Jelgavas un Zemgales neatkārtojamo dvēseli, vienmēr apliecinājuši mīlestību uz pasauli un cilvēkiem. Apveltīts ar izcilu krāsu izjūtu, mākslinieks savā apkārtnē skatās ar romantiķa acīm, nekļūstot salkans. Viņa darbi izceļas ar vienkāršību un sirsnību, kas zināmā mērā bezkaislīgi fiksē ikdienas dzīves nerimtīgo ritējumu un mirkļa neatkārtojamību. Mākslinieka akvareļos un pasteļos allaž jaušama dziļa cieņa pret visu, ar ko šajā saulē saskaramies, tādēļ U.Rogas darbus tik augstu vērtē jelgavnieki un tuvākas un tālākas apkaimes mākslas cienītāji. 

U.Rogas gleznu izstādi "Vecpilsētas iela kādreiz"  apskatāma no 1.maija līdz 2.jūlijam  Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē, Akadēmijas ielā 1, Jelgavā.

Vairāk informācijas par izstādi pa tālruni 63005445, vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Uzziniet vairāk www.visit.jelgava.lv.

Foto: publicitātes

 

 

 

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide