Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trešie “Dziesmu svētki Meteņos” Jelgavas pilī pulcē trīs simtus koristu (FOTO)

Pēc gada pārtraukuma LLU Aulu atkal pieskandināja koru koncerts “Dziesmu svētki Meteņos”. 16. februārī Jelgavā no tuvākām un tālākām vietām kopā sabrauca 18 vīru, sieviešu un jaukto koru (ap 300 dziedātāju), lai draudzīgā gaisotnē kavētos pērnvasar izdzīvoto simtgades Dziesmu svētku atmiņās un kārtējo reizi apliecinātu latviešu koru dziesmu varenību.

Kā vēsta latviešu folklora, Meteņi, ar kuriem tiek iezīmētas ziemas beigas un pavasara sākums, ir īstais laiks, lai brauktu tālos viesos, jo tad gan lini aug gari, gan govis ir veselīgas un dod daudz piena. 2016. gada februārī iesāktā tradīcija šajā mēnesī Jelgavas pilī sadraudzības koncertā pulcēt korus gadu gaitā vērsusies plašumā.

“Šie ir grūtākie “Dziesmu svētki Meteņos”,” atzinās namatēvs LLU vīru kora “Ozols” diriģents Guntis Galiņš. Pirmā sadziedāšanās dalībniekiem tik ļoti patikusi, ka nākamajiem “Dziesmu svētkiem” pieteikušies tik daudz kolektīvu, ka bijis jādomā par pils ietilpību un spēju uzņemt visus gribētājus. Savukārt pēc otrajiem svētkiem koristi ar nepacietību gaidījuši, kad beigsies Aulas remonts, lai atkal varētu satikties uz LLU skatuves. Pasākuma slava gājusi no kora uz kori, zvanījuši kolektīvi, lai dalībai pieteiktu savus draugus, taču arī pēc remonta Aulas sienas nav pabīdītas uz āru un visus gribētājus uzņemt nav iespējams.

Sestdien koncertā uz skatuves kāpa vīru kori no Nīcas, Ventspils, Brocēniem, Talsiem, Valmieras, kā arī Prezidiju konventa vīru koris un mājinieki “Ozols”, izpildot tādas labi zināmas dziesmas kā “Krāc jūrmalas priedes”, “Lūk, roze zied”, “Mūžu mūžos būs dziesma” un citas.

Brocēnu, Dobeles, Stopiņu novada, Ventspils sieviešu koru, Studenšu prezidiju konventa kora un Jelgavas “Liepas” dziedājumā varēja dzirdēt gan “Es meitiņa kā rozīte”, gan “Stāvēju, dziedāju”, gan “Es bij' meita” un, protams, “Nāru dziesmu”.

Dubultkora izpildījumā skanēja “Dzied' ar mani, tautu meita” un “Gandrīz tautasdziesma”.

Tukuma, Tērvetes novada, Dobeles jaukto koru, Jelgavas “Tik un tā” un VAS “Latvijas pasts” jauktā kora izpildījumā ovācijas un pieprasījumu pēc atkārtojuma izpelnījās “Sasala jūrīna” (soliste Ieva Strauta) diriģenta G.Galiņa vadībā.

Savukārt koncerta finālā kopkora izpildījumā izskanēja “Sanāciet, sadziediet”, “Apkal manu kumeliņu” un emocionālā Ērika Ešenvalda “Krustiem zvaigznes debesīs”.

Lai arī koncerta dalībnieku skaits krietni pārsniedza klausītāju skaitu, tas nebūt pasākumam nepiešķir mīnusa zīmi. Tieši otrādi – iespēja vienuviet baudīt kvalitatīvu tik dažādu koru dziedājumu deva tādu kā izredzētības sajūtu. Jāvēl, lai nākamie “Dziesmu svētki Meteņos” ne vien gūst interesi no dalībnieku puses, bet tos novērtē arī klausītāji.

 

Video ieskatu koncertā var gūt “Zemgales Ziņu” feisbuka lapā.

Foto: Eva Pričiņa

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide