Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tumšā skapja noslēpumi Ineses Mīlbergas zīmējumu un akvareļu izstādē

Sestdien, 15.februārī, pulksten 14 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī tiks atklāta mākslinieces Ineses Mīlbergas zīmējumu un akvareļu izstāde "Kas dzīvo tumšajā skapī ... un citi stāsti", informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Inese Mīlberga dzimusi 1962.gadā, Kandavā, bet bērnības dienas pavadījusi Rīgā un Talsos. Jau kopš jaunības dienām I.Mīlberga cieši saistīta ar mākslu. Beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu un 1989.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju. 

Turpmākās profesionālās gaitas saistījušās ar skolotājas profesiju, apmācot jaunos māksliniekus, un arī šobrīd I.Mīlberga skolo Talsu mākslas skolas audzēkņus.Māksliniecei notikušas vairākas personālizstādes visā Latvijā. Turklāt I.Mīlberga regulāri piedalās arī Talsu novada mākslinieku darbu izstādēs un Jelgavas Mākslinieku grupas izstādēs. 

Kopā ar Talsu Krūmu māksliniekiem 2018.gadā piedalījusies izstādē Vitebskā un Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. Ineses Mīlbergas darbi atrodami Talsu novada muzeja kolekcijā, kā arī privātkolekcijās Latvijā un Vācijā.Savā radošajā darbībā I.Mīlberga pieturas pie zemes, pie realitātes, tādēļ neko neizdomā un neseko pašiem modernākajiem mākslas virzieniem. Viņai dzīves īstenība ir gana interesanta un pievilcīga, lai par to pastāstītu arīdzan skatītājiem. 

Izstādē "Kas dzīvo tumšajā skapī ... un citi stāsti" māksliniece ar dažādiem līdzekļiem – zīmuli, akvareli, tušu – rāda mazas meitenītes iepazīšanos ar pasauli, kurā viņai viss ir ārkārtīgi saistoši, katrs sīkums izraisa sajūsmu un apbrīnu, dažkārt arī skumjus un sāpīgus pārdzīvojumus.

Zīmējumu pamatā ir pašas Inese Mīlbergas bērnībā piedzīvotais un atmiņas par vietām, kur vadītas bērnu dienas un tuviem cilvēkiem, kuri vienmēr bijuši blakus – mamma, opapiņš, vecmāmiņas un arī bērnu dārza audzinātājas. Visai iespējams, ka šodienas bērniem viņas darbos attēlotais izskatās kā brīnumu pilna, sen aizgājusi pasaule, kas varētu šķist, kā pasaku zeme.

Ineses Mīlbergas zīmējumu un akvareļu izstāde "Kas dzīvo tumšajā skapī ... un citi stāsti" būs apskatāma no 14.februāra līdz 31.martam Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē, Akadēmijas ielā 1, Jelgavā. 

Vairāk informācijas par izstādi pa tālruni 63005445, vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.


Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide