Veidos Līgo vakara vainagus

Gatavojoties svētkiem, nodarbībā Sv. Trīsvienības baznīcas tornī varēs izgatavot Līgo svētku vainagu vai galvas rotu kā pīni. Nodarbība noriks sestdien, 16.jūnijā, pulksten 10 ciklā “Tradicionālo amatu dienas” nodarbībā –“Vasaras saulgriežu vainagu pīšana”, informē Jelgavas reģionālā tūrisma centra speciāliste Sandra Grigorjeva.

Neatņemama latviešu vasaras saulgriežu tradīcija ir Līgo vakarā rotāt galvu gan lieliem, gan maziem ar pašdarinātu vainagu. Vainagu veido aplis, kas simbolizē visumu, bet iepītās Jāņu zāles –– dzīvību un visa attīstību. Tradicionālo amatu dienas nodarbībā meistares Zandas Kursītes vadībā varēs iemācīties pīt vainagus un darināt galvas rotas no dabas materiāliem – pļavu puķēm, vārpām, smilgām, cēlkoku lapām, dažādām Jāņuzālēm, kā arī iemācīties veidot vainagu kā pīni no pļavu doņiem.

Nodarbībā meistare stāstīts par senlatviešu tradīcijām saulgriežu vainagu darināšanā, Jāņu zāļu īpašībām un to piemērotību meitu un puišu vainagiem, kā arī demonstrēs dažādus pīšanas paņēmienus.

Amatu dienas nodarbībā aicināti piedalīties visi interesenti, kā arī ģimenes ar bērniem, lai skaisti sagatavotos tuvojošajiem svētkiem un izzinātu senlatviešu tradīcijas Jāņos un Līgo svētkos.

Uz nodarbību iespēju robežā jāņem līdzi materiāli – Jāņu zāles un ozolzari pēc saviem ieskatiem un vēlamā vainaga izskata. Pārējie materiāli tiks nodrošināti.

Nodarbībai nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.


FOTO: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide