"Vēja zirdziņa" koncerts "Mēs varam!" būs skatāms tiešsaistē

Aizvadītā gada oktobrī epidemioloģiskās situācijas dēļ tika atcelti plānotie bērnu un jauniešu deju kolektīva "Vēja zirdziņš" koncerti "Mēs varam!", taču kolektīvs paspējis koncertam paredzēto programmu iemūžināt video. Nu koncerts ikvienam būs pieejams tiešsaistē - tas no ceturtdienas, 28. janvāra, pulksten 14.30 būs skatāms sociālo tīklu vietnē "Facebook", informē  Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

"Rudenī vēl paspējām veikt šo ierakstu. Tas notika vienas dienas laikā pa grupām, pašos pēdējos brīžos, kad šāda veida mēģinājumi vēl bija atļauti. Ierakstu veicām ar tautastērpiem un plānoto scenogrāfiju. Jāsaka, ka saņemties un izdarīt - tas patiešām bija varoņdarbs no bērnu puses un, veidojot šo video, galvenais arī bija dejotprieks," stāsta kolektīva vadītāja Alda Skrastiņa. 

Koncerta "Mēs varam!" idejas pamatā ir skatuviskās tautas dejas mijiedarbība ar latviešu senajiem amatiem un tikumiem, kas prezentē Latvijas tradicionālo kultūru pasaulē. Koncertā latviešu tautas deja tiek atspoguļota kā nozīmīgs jaunās paaudzes garīgās bagātināšanas līdzeklis, aicinot skatītājus apzināties latviešu seno amatu unikalitāti un uzsvērt to kultūrvēsturisko nozīmi. "Lai arī koncerts ir par tikumiem, tā nosaukums labi sasaucās ar mūsu kolektīva paveikto, jo varējām, paspējām un izdarījām. Pēc pirmās ārkārtējās situācijas, kas sākās martā, bijām mēģinājuši kopā tikai aptuveni mēnesi, taču šajā laikā paspēts daudz - atjaunojām jau iemācītās dejas un apguvām jaunas," tā A.Skrastiņa. 

Šobrīd "Vēja zirdziņa" dejotāji trenējas mājās, sazinoties "Zoom" platformā, un, tāpat kā citi kolektīvi, gaida iespēju atkal mēģināt kopā. Tikmēr dejotāju veikums - koncerts "Mēs varam!" būs skatāms tiešsaistē. Tas no 28. janvāra pulksten 14.30 ierakstā būs pieejams "Facebook"

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide