Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VKKF sāk pieņemt pieteikumus konkursā Radošo personu nodarbinātības programmā

No šodienas Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) sāk pieņemt pieteikumus 1,9 miljonus eiro vērtajā konkursā Radošo personu nodarbinātības programmā, liecina informācija VKKF tīmekļvietnē.

Fondā norādīja, ka programmas mērķis ir finansēt radoša darba veikšanu kultūras nozarē individuāli nodarbinātām radošām personām, kuru profesionālā radošā darbība tikusi ierobežota valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ.

Programmas mērķis arī veicināt līdzšinējā radošajā darbībā māksliniecisko kvalitāti apliecinājušu radošo personu turpmāko radošo izaugsmi un žanriski daudzveidīgu kvalitatīvu mākslas un kultūras vērtību radīšanu.

Mērķprogrammas līdzekļus piešķir konkursa kārtībā,  bet gadījumā, ja pieteikumu skaits pārsniegs mērķprogrammā pieejamos finanšu līdzekļus, finansējums tiks piešķirs pieteikumu iesniegšanas secībā.

Kā vēstīts, lai pretendētu uz radošo personu nodarbinātības programmas finansējumu, kultūras nozarē strādājošajai personai ir jābūt saimnieciskās darbības veicējam, ar ienākumiem ne lielākiem par 538 eiro mēnesī un līdz pensijas vecumam, iepriekš pavēstīja VKKF padomes priekšsēdētājs Dāvis Sīmanis.

Uz finansējumu var pretendēt personas, kas vēl nav sasniegušas pensijas vecumu. Tāpat programmas nolikumā ir iekļauti vairāki radošās darbības kritēriji, piemēram, kāda ir bijusi pretendenta darbība iepriekšējo trīs gadu laikā – vai tā ir bijusi pietiekami aktīva un profesionāla.

Konkursa nosacījumi papildināti arī ar naudas kritēriju - uz finansējumu var pretendēt radošās personas, kurām no 13.marta līdz 31.maijam ienākumi nebija lielāki par 538 eiro mēnesī.

Kultūras nozarē strādājošajam ir jāinformē VKKF par darbības plānu turpmākajiem trīs mēnešiem - no 1.jūlija līdz 30.septembrim.

Pieteikumi atbalstam līdz 5.jūlijam ir jāiesniedz elektroniski, izmantojot fonda elektroniskās pieteikšanās sistēmu

LETA jau rakstīja, ka 1,9 miljonus vērtā mērķprogramma “Radošo personu nodarbinātības programma” izveidota pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas, lai mazinātu “Covid-19” dēļ noteikto ierobežojumu negatīvo seku ietekmi uz kultūras nozari un tajā strādājošajām radošajām personām.

Mērķprogrammas konkursā vienai radošai personai varēs tikt piešķirts vienreizējs līdzekļu piešķīrums 1614 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas radošā darba veikšanai laikā no 1.jūlija līdz 30.septembrim.

Iepriekš kultūras ministrs Naurus Puntulis (VL-TB/LNNK) skaidrojis, ka jaunizveidotā programma, “kuras galvenais vadmotīvs ir atbildīgums un lietderība, ir valsts mērogā unikāls atbalsts” tām radošajām personām jeb brīvmāksliniekiem, kuru ikdienas darbību būtiski ietekmēja vai pat pilnībā apturēja “Covid-19” izraisītā ārkārtējā situācija.

“Neraugoties uz finansējuma piešķīruma apjomu, sagaidu, ka iesniegumu vērtētāji kā primāro ņems vērā tieši jaunrades komponenti, kvalitāti un potenciālo pienesumu valsts kultūrtelpai,” iepriekš uzsvēris Puntulis.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide