Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«A-Z Boulings» kluba pārstāvim Artūram Ļevikinam pārsteidzošs panākums starptautiskā turnīrā

No 5. līdz 18. augustam Tallinas “AL Mare Bowling” centrā norisinājās starptautiskais boulinga turnīrs “Estonian Open 2015”, kurā īpaši veiksmīgi startēja “A-Z Boulings” kluba pārstāvis Artūrs Ļevikins.

Turnīrs tika rīkots jau 10. reizi, un nevienu reizi uzvarētājam neizdevās atkārtoti iegūt pirmo vietu šajās sacensībās, kas norāda uz augstu konkurences līmeni. Šogad dalībnieku sastāvs bija daudz spēcīgāks nekā iepriekšējās reizēs – ar savu dalību organizatorus pagodināja pasaules čempioni Pasi Uotila un Joonas Jehkinen no Somijas, Eiropas un pasaules meistarsacīkšu čempioni un medālisti – somi Jarmo Ahokas, Kimmo Lehtonen, Teemu Raatikainen, Jari Ratia, Jouni Helminen, Olli Hossi, Olli Pakonen, kā arī labākie Latvijas, Lietuvas un Igaunijas spēlētāji, kas cīnījās par 10 000 eiro lielu balvu fondu. 

Šogad Latviju pārstāvēja 12 dalībnieku, no kuriem divi tika finālkārtā. Jurijs Dumcevs ar 1019 punktiem ieguva 96. vietu no 105 dalībniekiem. Artūrs Perepjolkins ar 1040 punktiem ieguva 91. vietu, toties Edgars Poišs (visi trīs pārstāv LABA) ar 1098 punktiem ierindojās 81. pozīcijā. Nedaudz labāk ir startējis Arvils Sproģis (Zelta Prizma), kurš ar 1099 punktiem ieņēma 80. vietu. Mārtiņš Vilnis (LABA) ir 72. pozīcijā ar 1124 ieskaites ķegļiem. Divkārtējā Latvijas čempione Elizabete Gorina (BBS) ar 1138 punktiem ir 67. vietā. Latvijas izlases dalībnieks Andis Dārziņš (TenPin) guva 1175 punktus, kas ļāva viņam ierindoties 55. vietā.

Šī gada Latvijas vice-čempions Ivars Vinters (kluba “A-Z Boulings” pārstāvis) ar 1179 punktiem ir tikai 52. vietā. Pēc spēles Ivars atzinās, ka nespēja parādīt labāku rezultātu mikrotraumas dēļ. Pēteris Cimdiņš (LABA), 2014. gada Latvijas čempions, ir 44. vietā ar 1197 punktiem. Veronika Hudjakova (TenPin) pēc trīs mēģinājumiem palika 31. vietā ar 1252 punktiem, kas pavisam tuvu rezultātam (1255), kas ļāva kvalificēties finālkārtai. Četrkārtējie Latvijas čempioni Marija Tkačenko (LABA) un Artūrs Ļevikins (A-Z Boulings) kvalificējās finālam – Marija ar rezultātu 1299 punkti ierindojās 11. vietā, toties Artūrs ar rezultātu 1399 punkti 6 spēlēs (233 punkti vidējais) guva 2. vietu kvalifikācijā.

Pēc sešām kvalifikācijas spēlēm sekoja septiņas finālkārtas, kuras norisinājās pēc dažādiem noteikumiem. Spēlētājiem, kas kvalifikācijā ierindojās augstākās pozīcijās, bija iespēja pirmās kārtas izlaist. Marija Tkačenko ar rezultātu 808 punkti četrās spēlēs kvalificējās trešajā fināla kārtā, kur divās spēlēs piekāpās somam Niko Oksanenam (157-205, 169-279). Marija Tkačenko ir 15. vietā kopvērtējumā un labākā dāma sacensībās. Artūrs Ļevikins savu ceļu finālā sāka ar uzvaru pār Sebastianu Eriksonu no Zviedrijas (231-135, 233-211). Vienā pusfinālā tikās divi pasaules čempioni – somi Pasi Uotila un Joonas Jehkinen. Spēlējot līdz divām uzvarām, pārāks bija Jehkinen (218-255, 235-234, 212-190). Otrajā pusfinālā Artūrs Ļevikins uzvarēja Ulari Lees no Igaunijas (256-209, 247-207). Visu sacensību nedēļu, spēlējot sliktāk nekā Artūrs, finālā somu meistars nedeva nevienas iespējas mūsu sportistam – pārliecinošā uzvara – 279-220. Pēc fināla, Joonas atzinās, ka viņam šī uzvara bija ļoti svarīga, jo pēdējā laikā vairākās sacensībās viņš palicis 2. vietā. 

Šogad sacensību apstākļi bija ļoti sarežģīti vairāku iemeslu dēļ. Galvenokārt šī gada eļļa nedeva daudz iespēju kļūdīties, kā arī radīja nopietnas problēmas spēlētājiem, kas nespēj adaptēt savu spēli un veikt ātrās izmaiņas metienu tehnikā vai stratēģijā. Interesanti, ka vairāki dalībnieki, kas kvalifikācijā sasniedza labu rezultātus (Artūrs Ļevikins, Pasi Uotila, Raul Beekman, Kert Truus, Ulari Lees u.c.), spēlēja maiņās ar mazu bouleru skaitu, kas lielā mērā atviegloja spēli. 

Otrkārt, Al Mare boulings vairāku iemeslu dēļ ir pakļauts laikapstākļu maiņai, jo ir jūtīgs pret temperatūras un mitruma izmaiņām. Tikai tie spēlētāji, kas spēja pārvarēt visus izaicinājumus, sasniedza labus rezultātus. 

Tradicionāli “Estonian Open” turnīrs norisinās augustā, kas ir Latvijas boulinga  “klusā sezona”. Parasti šajā laikā Latvijas bouleri tikai atsāk treniņus un gatavojas jaunajai sezonai, kas atsākas septembrī. Var secināt, ka neviens no mūsu sportistiem nebija pat tuvu savai labākajai formai. Arī mūsu finālisti – Artūrs un Marija – atzina, ka bija patīkami pārsteigti par saviem rezultātiem.

Pēc trīs nedēļām, 13. septembrī, mūsu sportisti uzsāks cīņu par dalību “QubicaAMF” Pasaules kausā, kas novembra vidū norisināsies Lasvegasā. 

Novēlēsim viņiem veiksmi!

Foto no sportistu albuma

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti