Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicinājums pirms vēlēšanām 10

Mēs, jelgavnieki, 1991. gada barikāžu dalībnieki un agrākie tautfrontieši, esam satraukti par Latvijas nepietiekamo attīstību. Mūs neapmierina atpalicība ekonomikas attīstībā no mūsu ziemeļu un dienvidu kaimiņiem. Pēc robežu atvēršanās Latvija zaudējusi lielu daļu darbspējīgo iedzīvotāju, ārvalstīs dzīvo gandrīz 200 tūkstoši Latvijas valstspiederīgo. Nācija noveco.

Mazinās sabiedrības uzraudzība pār procesiem valstī un brīvas, žurnālistiski kvalitatīvas informācijas aprite sabiedrībā. Mazinās arī vēlētāju aktivitāte.

Veselības aprūpes pieejamība kļūst aizvien sarežģītāka un dārgāka. Garās rindas uz izmeklējumiem un augstās zāļu cenas padara veco ļaužu dzīvi sevišķi grūtu. Līdzekļu trūkums apgrūtina dzīvi daudzbērnu ģimenēm. Sakarā ar iecerēto izglītības reformu mazināsies izglītības pieejamība reģionos.

Milzīga ir disproporcija attīstībā starp Rīgu un Pierīgu salīdzinājumā ar pārējo Latvijas teritoriju, īpaši Latgalē. Kļūdainās reģionālās politikas dēļ galvaspilsētā un apkārtnē dzīvo un uz darbu brauc divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju.

Kā atdosim Latvijas ārējo parādu, ja strādājošo un nodokļu maksātāju kļūst aizvien mazāk? Turklāt turpmāk mazināsies arī dāsnais ES atbalsts.

Latvijā izveidojies ļoti mazs turīgais vidusslānis, bet milzīgs pabalstu prasītāju skaits. Nožēlojamā situācijā ir gandrīz 400 tūkstoši pensionāru.

Aicinām radīt sistēmu, kas novērstu sīkpartiju veidošanos, nacionālo noslāņošanos, naudas ietekmi un veicinātu tieslietu sistēmas pilnveidošanos un stingrāku korupcijas apkarošanu gan lielās, gan mazās lietās.

Latvijā ir nobriedusi nepieciešamība veikt konstitucionālo reformu.

Veikt lielu ekonomisko izaugsmi veicinošu projektu realizāciju, nepieļaujot iedzīvotāju depozītu noguldījumu un dažādu pensiju fondu naudas aizplūšanu caur ārvalstu bankām citu valstu ekonomikas sildīšanai. Realizēt šos naudas līdzekļus savos projektos, kā to darīja pirmskara Latvijā.

Lauksaimniecībā kā prioritāti noteikt dzīves vidi lielai daļai Latvijas iedzīvotāju, ekoloģiskas pārtikas ražošanai, pārpalikumu pārstrādāšanai un eksportēšanai.

Aicinām aktīvāk veicināt reemigrāciju, Latvijai ir nepieciešami augsti kvalificēti, ārzemju pieredzi apguvuši speciālisti uzņēmējdarbībā, ekonomikā, zinātnē, izglītībā un valsts pārvaldē.

Latvijas turpmākā attīstība būs nesaraujami saistīta un atkarīga no tā, cik profesionālu un kvalitatīvu ievēlēsim nākamo Saeimu. Līdz ar to mūsu nākotne un valsts drošība ir katra Latvijas pilsoņa rokās ar Saeimas vēlēšanās nodotajām balsīm.

Neiešana uz vēlēšanām būtu vērtējama kā neticība savai valstij, tās izaugsmei un apdraudējums drošībai. Tā būtu necieņa pret mūsu priekštečiem, kuri daudz smagākos apstākļos izcīnīja, nosargāja un atjaunoja Latvijas valsti. Esot valsts pilsonim, neiešana uz vēlēšanām ir pārprastas demokrātijas izpausme.

Tādēļ aicinām katru mūsu līdzpilsoni 6. oktobrī nepalikt mājās, bet doties uz 13. Saeimas vēlēšanām un nodot savu balsi par mūsu Latvijas strauju un nepārtrauktu attīstību un visu mūsu un mūsu tuvinieku turpmāko labklājību Latvijā!

Jāzeps Kivlenieks, inženieris un uzņēmējs,

Kaspars Vārtukapteinis, LLU profesors,

Agris Celms, 4. vidusskolas direktors,

Stepons Jonkus, inženieris, uzņēmējs,

Edgars Zass, inženieris,

Roberts Vilcāns, inženieris, uzņēmējs,

Dzintra Zimaiša, kultūras darbiniece,

Jevgeņijs Vaivods, ārsts ķirurgs,

Daina Jonkus, LLU profesore

Pievieno komentāru

Komentāri 10

,,,

kā Latvija atdos parādu? visiem deputātiem būs jāsametas,saprotams,tak...

pirms gada, 2018.09.28 15:07

a

Mazāk būs čīkstētāju, Latvijas tēls būs labāks. Labi ka tikai šie deviņi. žēlojas. Pērējie lepojas par saviem padarītajiem darbiem Latvijas labā.

pirms gada, 2018.09.28 15:45

jelgavniece

Kuru partiju tad pārstāv šie ar dzīvi neapmierinātie pilsoņi?

pirms gada, 2018.09.29 11:38

jelgavnieks

cienijamā jelgavniec tā nau partija tas ir cilvēknīdēju grupējums kuri nevienos laikos nespēj ieraudzīt labo viņi gūst neizsakāmu gandarijumu ja atrod nevietā nosviestu izsmēķi vai papīru un tad to viņi ņem pa pamatu lai visneķītrākajos veidos norietu nozākātu cilvēkus kuri ir atbildīgi pa kārtībām pilsētā-dzīves neveiksminieki sīki zaglēni nelabojami žūpas sastāda šīs cilvēknīdēju varzas rindas daudz tādu nau pamazām viņi izsprāgst kā pretīgi radijumi paies kāds laiks līdz tādi radijumi ieņems viņu pelnītās vietas

pirms gada, 2018.10.10 15:56

jonas

Nu radušies ''istie" nabadzības aizstāvji!!!A.Celms-pastāsti kā tu tiki pielabāka dzīvokļa atmodas periodā!Un Kivlenieks! Vai tad tu kotedžu Brīvības bulvārī nopirki par naudu-nē.tu tad biji Lauktehnikas priekšnieks!Nesarotu šo darb'oņu iznācienu!!!

pirms gada, 2018.09.29 11:51

Jāzeps

Aizej balsot! Neskaud tiem, kuri ar savu darbu ir kaut ko nopelnījuši! Par savu māju samaksāju 25 tūkst.rubļu 5 gadus pirms Atmodas, nevis kā citi vēlāk par dāvinātiem sertifikātiem.

pirms gada, 2018.10.04 17:12

latvietis

ne tu letiņš ne tu čangals drīzāk leitis ja kas un ne tev būs leiti spriest latvietim kā naudu šķiest bišu stropus neaiztiec fiksi tu pie sevīm diedz

pirms gada, 2018.10.10 16:08

Pievieno komentāru

Jelgavā sākusies apkures sezona; plāno paaugstināt siltumenerģijas tarifu

pirms gada, 2018.10.04 11:44

Teodors

ja arī paaugstinās tarifus tad tie būs līdzvērtīgi vienai blašķei miroņkonjaka ko vaiduļi ,lepni, nosaukuši pa spirteli neaizej vienudien uz savu iemīļoto točku un tā naudele kuru ietaupīsi nenopērkot šo prusaku indi kompensēs tavus papildus izdevumus pilnībā

pirms gada, 2018.10.10 16:03

invalids

varu tikai pateikties Jelgavas saimniekam Rāviņa kungam kurš pārstāv ZZS pa visa veida pretimnākšanu dažādās invalidiem tik nepieciešamās vajadzībās cik esmu runājis ar sevlīdzīgiem ne visas pašvaldības var lepoties ar tamlīdzīgiem atbalstiem kārtīgam saimniekam ir kārtīga pieeja visā vēlējums lai vēl ilgi ZZS būtu pilsētas vadības galvgalā paldies pilsētas domei visiem atbildīgajiem kuri ciena un rūpējas pa tagad pat ļoti sakopto Jelgavu

pirms gada, 2018.10.10 15:47

Lietotāju raksti