Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atstarotājs – katram sestajam skolēnam (FOTO)

Aicinot cilvēkus rūpēties par savu drošību diennakts tumšajā laikā, AAS „Gjensidige Baltic” jau otro gadu organizē sociālo kampaņu, lai atgādinātu iedzīvotājiem par atstarotāju lietošanas nozīmi diennakts tumšajā laikā.

Par to, kā pareizi uzvesties uz ceļa, caur dažādām spēlēm un konkursiem Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolēniem stāstīja atraktīvās TV personības Gustavs Terzens un Marta Selecka. 

Tāpat bērniem bija jāatbild uz jautājumiem par to, vai, viņuprāt, atstarotāji ir nepieciešami, lai izvairītos no ceļu satiksmes negadījumiem. Piekrītoši uz šo jautājumu atbildēja 84,3% skolēnu, turpretim, kad viņiem jautāja, vai ir sarūpēts savs atstarotājs, roku pacēla tikai katrs sestais skolēns. 

Savukārt, aptaujājot jelgavniekus pilsētas ielās, noskaidrots, ka 67% no viņiem atstarotājus nenēsā. Neskatoties uz to, ka vairāk par pusi aptaujāto atzina, ka atstarotājus nelieto, pilnīgi visi uzskata, ka tie var izglābt dzīvību, brīdinot autovadītāju par gājēju uz ceļa. 

Par to, kā varētu mudināt cilvēkus nēsāt atstarotājus, aptaujāto viedokļi bija dažādi. Jaunieši uzskata, ka atstarotājiem, jābūt dizainiski pievilcīgiem un stilīgiem. Arī aptaujātās dāmas nereti norādīja uz to, ka atstarotāji varētu būt skaistāki, tomēr lielākā daļa sieviešu – 57% – atzina, ka labākā motivācija būtu skaidrojošas kampaņas, kas atgādinātu nēsāt atstarotājus. Savukārt vīrieši un vecāka gadagājuma cilvēki uzskatīja, ka vienīgā motivācija ir sodi.

Jelgavas autobusu parka šoferi atzina – lai arī visu laiku tiek runāts par atstarotājiem, katru dienu viņi uz ceļa sastop vairākus “neredzamos” kājāmgājējus, kas neapšaubāmi ir stress gan šoferiem, gan pašam gājējam. 

„Jelgavu mērķtiecīgi veidojam par pilsētu ar drošu vidi – mums ir izveidots pašvaldības operatīvās informācijas centrs, izvietotas videonovērošanas kameras, katru gadu pirmklasnieki dāvanā no pašvaldības saņem atstarotājus ar pilsētas logotipu. Ir gandarījums, ka Jelgavā darbojas sociāli atbildīgi uzņēmumi. AAS „Gjensidige Baltic” ir viens no tiem uzņēmumiem, kas iegulda savu artavu drošas vides veidošanā pilsētā,” tā Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

“Varu teikt, ka atstarotāju vairāk vai mazāk nelietoju, jo pats, lielākoties, esmu pie automašīnas stūres. Kā gājējs pārvietojos mazāk un pārsvarā dzīvojos pilsētā, kur ielas ir apgaismotas. Taču esmu saskāries ar situācijām, kad diennakts tumšajā laikā, braucot ārpus pilsētas,  cilvēkus bez atstarotājiem nav iespējams pamanīt. Ir pat gadījies ar automašīnas spoguli pieskarties gar malu ejošam cilvēkam. Tajā brīdī ir skaidrs - atstarotājs ir nepieciešams. Liela daļa cilvēku nevēlās lietot atstarotāju to izskata dēļ, tāpēc varu apgalvot, ka svarīgs ir tā dizains. Ikviens taču ikdienā grib izskatīties pievilcīgi, tāpēc arī atstarotājam būtu jābūt stilīgam. Bērniem it sevišķi patīk tie, kuri uzsitot aptinās ap roku - tos viņi nēsā labprātīgi. Tāpēc, ja cilvēkiem patiks atstarotāju dizains, forma, tad viņi tos nēsās un, iespējams, pat neapzināti pasargās sevi no nelaimes," par savu pieredzi stāsta Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs. 

Jāatceras, ka atstarotāji jānēsā ne tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, bet arī apdzīvotās vietās. Slikti apgaismotās vietās gājējiem un velosipēdistiem ir jālieto atstarojošs apģērbs – vislabāk īpašā atstarojošā veste. 

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti