Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Augam vienotībā ar tautu

Skaists svētku koncerts, kas veltīts Latvijas Republikas 89.dzimšanas dienai un Lāčplēša dienai, 15.novembrī notika Aizupes pamatskolā.

Pašdarbības kolektīvu sniegumu bagātināja mīļi gaidītu viesu - 52.zemessardzes kājnieku bataljona vokālā ansambļa «Junda» - priekšnesums. Aizkustinoši bija vērot un dzirdēt skolas kora grupas un zemessargu sadziedāšanos. Jelgavas rajona Izglītības pārvaldes pārstāvji ar Uldi Gāli priekšgalā izmantoja svinīgo brīdi, lai pasniegtu Atzinības rakstus skolas labākajiem pedagogiem.Piektdien, 16.novembrī, skolēnu delegācija kopā ar 52.zemessardzes kājnieku bataljona veterānu rotas virsseržantu Ilgaru Puškevicu priekšgalā devās svinīgā lāpu gājienā uz piemiņas vietu pie dzelzceļa netālu no Tušķiem. Šis gājiens ir sena skolas tradīcija, ko atceras pat dažs vīrs ar iesirmiem deniņiem.Piemiņas plāksne tika atklāta 1938.gada 14.augustā Dzelzceļa aizsargu pulka 10 gadu pastāvēšanas svētkos, godinot drosminiekus, kuri 1919.gada novembrī nolaida no sliedēm Bermonta armijas bruņuvilcienu, pastāstīja I.Puškevics.20.augusta vakarā šis graujošais spēks ar lielkalibra lielgabaliem bija ceļā no Līvbērzes uz Jelgavu, taču galamērķi tā arī nesasniedza: par to parūpējās 7.Siguldas kājnieku pulka 12.rotas vads. Pateicoties tam, no bermontiešiem tika atbrīvota Tušķu apkārtne, bet 21.novembrī - arī Jelgava. Savas taisnības apziņā vienota latviešu tauta nav uzveicama ne ar skaitlisku pārspēku, ne ar šī pārspēka rīcībā dotiem cīņas ieročiem, - citējot Aleksandru Grīnu, pārliecinoši teic I.Puškevics. Tālab jaunās paaudzes patriotisma jūtu audzināšani ir nenovērtējama loma mūsu valsts nākotnē.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti