Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Badmintona nodarbības arī Jelgavas 4. vidusskolā

Jelgavā ir par vēl vienu skolu vairāk, kur skolēniem regulāri notiek badmintona fakultatīvās nodarbības. Jelgavas 4. vidusskolā badmintonu skolēni pēc stundām bez maksas var spēlēt katru pirmdienu no pulksten 15.15 līdz 16.30. Skolas sporta zālē šobrīd ir izkārtojami trīs badmintona laukumi.

Badmintona nodarbības Jelgavas 4. vidusskolā vada sākumskolas skolotāja Ilze Miklaševica, kura 27.oktobrī kopā ar citiem Jelgavas sporta skolotājiem piedalījās Pasaules badmintona federācijas skolu programmas «Shuttle time» skolotāju seminārā Jelgavā. Tas tika organizēts sadarbībā ar Jelgavas Sporta servisa centru.

Jelgavas 4. vidusskola ir saņēmusi arī «Shuttle time» badmintona inventāru – četrus tīklus, 16 badmintona raketes un 24 badmintona bumbiņas. Badmintona inventāru no Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretāra jelgavnieka Kristiana Rozenvalda oficiāli saņēma ne tikai jaunā badmintona pulciņa vadītāja, bet arī Latvijas Gada sporta skolotāja Natālija Gorškova, kura strādā šajā skolā un ir badmintona pulciņa izveidošanas iniciatore.

Jāatzīmē, ka Jelgavas 4. vidusskolā mācās Latvijas jaunatnes čempionātos jau piedalījušies jaunieši, tai skaitā vairākkārtējs Latvijas čempions Pauls Eliass Rozenvalds, kā arī Elīza Paula Rozenvalde, Mariss Sustrups, Henrijs Dorbe un Lenija Slivjuka.

Kopš oktobra badmintona nodarbības notiek arī Jelgavas 6. vidusskolas sporta zālē. Iepriekš badmintona nodarbības Jelgavā notika tikai LLU Sporta centrā.

Latvijas badmintona federācija ir iegādājusies 50 «Shuttle time» badmintona inventāra komplektus, kas tiks izplatīti Latvijas skolās, kurās ieplānots organizēt badmintona nodarbības.

Latvijas badmintona federācija ir ieinteresēta, lai ikvienā Latvijas novadā ir iespēja spēlēt badmintonu gan mācību laikā, gan arī pēc tam. Skolu programma ir viens no veidiem, kā būtiski veicināt badmintona popularitāti Latvijā.

Lai spēlētu badmintonu, nepieciešama zāle ar krāsotām, līmētām vai iezīmētām līnijām, 155 centimetru augstumā nostiprināts tīkls, badmintona raketes un badmintona bumbiņas. Sporta zālē, kurā ietilpst basketbola laukums, var ietilpināt vismaz četrus badmintona laukumus. Turklāt, badmintona laukumu var iekārtot ne tikai sporta zālē, bet arī skolas aktu zālē, kā arī vestibilā, ja to ļauj griestu augstums. Badmintona laukuma izmēri ir 13,4 x 6,1 metri.

Badmintons ir olimpiskais sporta veids. Tā ir ļoti aizraujoša sporta spēle, kas attīsta ātrumu, izturību un reakciju. Badmintona spēlētājam ir jāprot lēkt augstu, izstiepties tālu, kā arī jāprot ļoti ātri pieņemt lēmumus. Ļoti liela nozīme badmintonā ir psiholoģijai, jo uzvar ne tikai prasmīgākais, veiklākais un izturīgākais, bet arī tas, kuram lielāka kārtība galvā.


Teksts un foto: Jelgavas badmintona klubs


Pievieno komentāru

Lietotāju raksti