Bērni - mūsu nākotne 7

Valdībai vajadzētu nopietni apsvērt sekojošo - manuprāt, mazulis no 1 - 2 gadiem jāaudzina māmiņai pašai. Tas ir ļoti svarīgs posms bērna dzīvē.

Pašlaik māmiņu bērnu kopšanas atvaļinājums ir līdz pusotram gadam. Līdz vienam gadam valsts maksā pabalstu algas apmērā, bet pēc bērna viena gada sasniegšanas - tikai 30 latus. Bērna pabalsts - astoņi lati. Esmu vecmāmiņa, un man padomju laikā maksāja piecus rubļus. Paldies, ka par trim latiem ir palielināts pabalsts. Ko jaunā māmiņa var iesākt ar 30 latiem mēnesī? Tētis spiests strādāt divās darba vietās. Viņš bērnu gandrīz neredz.Bērnam nepieciešamo lietu cenas ir fantastiskas. Piemēram, automašīnas sēdeklīša cena ir, sākot no 50 latiem. Bet māmiņai, ja nepieciešamas brilles, par recepti vien jāmaksā pieci lati, par brillēm - 12 lati bez ietvariem. Ja māmiņa grib patikt savam vīram un atgūt glīto audumu, kāds bijis pirms dzemdībām, tad tas nav iespējams, jo ārstnieciskās vingrošanas konsultācija maksā 10 latus, plus par katru nodarbību - četri līdz pieci lati.Bērns vecumā no 1 - 2 gadiem sāk staigāt, runāt. Viņu var pieradināt pie kārtības, piemēram, uz grīdas nokritušu grāmatiņu pacelt un nolikt uz galdiņa. Bērns visu atdarina. Var iemācīt centību un neatlaidību. Šīs īpašības lieti noderēs, mācoties skolā. Padomju laikā bija obligāti jāstrādā, tiklīdz bērns sasniedza viena gada vecumu. Žēl, ka esmu daudz zaudējusi attiecībās ar bērniem.Ja māmiņa atstāj bērnu pēc viena gada vecuma ar svešu auklīti, vai viņa var strādāt ar pilnu atdevi, domājot visu laiku par to, kā jūtas bērns ar svešu tanti?Lūdzu, domāsim par jaunā cilvēka audzināšanu!Vairāku vecmāmiņu vārdā,Helena Sičevska

Pievieno komentāru

Komentāri 7

nu re

8 mēneši nu pavisam agri atstāt ar aukli.Ja jau nevar ilgāk,tad vismaz līdz gada vecumam.

pirms 13 gadiem, 2008.02.12 11:10

...

Esmu sliktā māte, jo nu es aizgāju strādāt kad bērniņam bija 8.mēneši, mums ir ļoti forša auklīte...
Pēc manām domām, bērnam nav jāaug mātes brunčos, viņam ir jāsaprot, ka mammīte visu laiku nevar būt blakus...
Man nav ne omes, kas palīdzētu, tikai divi mēs ar vīru audzinām savus bērneļus.
Esmu sieviete, kas dzīvē grib sasniegt savus mērķus pati, un tos es nevarētu sasniegt, ja sēdētu ar saviem bērniņiem līdz 3 gadu vecumam.

pirms 13 gadiem, 2008.02.12 10:53

mamma_X

Pati esmu uzaudzinājusi trīs bēnus un nekāda ārstnieciskā vingrošana ar 10latu maksu par konsultāciju, lai atgūtu iepriekšējos ķermeņa apkārtmērus nu gan nav vadzīga. Tik vajag mazāk ēst treknus ēdienus un protams, vairāk kustēties.
Par brillēm runājot, vai tad nu auklējot bērniņu katru gadu mainīsi jaunus madernus briļļu rāmjus? To jau varēs darīt, kad atgriezīsies darbā. Ja nu ir tāda dzīves filozofija, kad nu kamēr sēžu mājās un auklēju bērniņus gribu būt kā lellīte un dabūt visu pašu modernāko sev, tad vajadzēja precēties ar miljonāru, kas to visu labumu sagāda....
Dzīvē visu jau 100% nevar dabūt, jo no kaut kā jau vienmēr vajadzēs atteikties - vai nu super moderns izskats vai bērni.

pirms 13 gadiem, 2008.02.11 13:09

eto

vieda kundze! Vairāk tādu cilvēku un pasaule mainīsies :)

pirms 13 gadiem, 2008.02.11 12:40

nu re

Es arī uzskatu,ka līdz 2 gadi māmiņām pašām labāk audzināt bērniņu.Kaut manai meitiņai ir tikai 1 gads un 3 mēn.es sēdēšu mājās un pati audzināšu. Es nesteidzos atgriezties darbā,jo man ir svarīga ir meitinā.Kas attiecas uz finansēm,jebkurš vīrietis,kurš ir tētis zinās,ka līdz 2 gadi bērniņam kopā ar mammu būs labāk,viņš nekad savai sievai nekad neteiks,ka viņa sēž uz viņa kakla.

atbilde to: ASSAA
Man arī nav bāgātu vecāku un mans vīrs miljonus nepelna un es pati audzinu meitiņu(gan mani vecāki,gan mana vīramāte dzīvo 300 km attālumā no Jelgavas),un nesūdzos,ka netieku galā.Gan paspēsi atgūt savu figūru,kāda bija pirma dzemdībā,personīgi es man tas nav pirmajā vietā.Tākā labāk nečīksti,ka gūti.Jā,es nenoliedzu-cenas ir cēlušās ne pa jokam,bet nejau nauda bētnam ir patreiz vajadzīga,bet mazajam vajag Tavu mīlestību,uzmanību un to,ko Tu vari viņam dot bez naudas palīdzības....

pirms 13 gadiem, 2008.02.10 22:19

assaa

visi tik gudri runat grib, bet nejau visam mamma ir teti firmu direktori, un ari citiem cilvekiem ir lemts dzivot, un lai te valdibu nemusina, ta jau vladiba maz atbalsta jaunos vecakus!!!! ko var nopirkt pa 38ls??? vitaminus 2-3drebites? ja vecaks ir godigi stradajis, maksajis nodoklus un kad bernam paliek 1.g.v.paliek ar 38ls, tad ir jadoma, jo bernu pa 38ls men neizaudzinasi...

pirms 13 gadiem, 2008.02.10 00:06

Nika

Es savu bērnu mājās audzināju līdz 3 gadiņiem un tad laidu dārziņā, kad bērns bija jau iemācījies runāt un daudz ko izdarīt pats un arī vairs pie tiem mammas "brunčiem" ta īsti ar vairs negribēja visu laiku turēties.:) Ne mirkli nenožēloju ka biju to laiku kopā ar bērnu, tagad man ir izaudzis stalts un patstāvīgs pusaudzis. Domāju, ka daudz ko deva tas, ka varēju ar bērnu būt kopā tik svarīgā viņa attīstības laikā. Un arī atgriešanās darbā man neradīja problēmas,jo kamēr biju ar bērnu mājās atguvu gan fizisko formu, gan pilnveidoju angļu valodas zināšanas,gan pa vakariem kad ar mazo bija tētis mācījos datormācību. Ja mūsu valsts grib uzlabot demogrāfisko situāciju, tad noteikti vajadzētu pārskatīt gan laiku ko var pavadīt ar bērnu mājās viņam piedzimstot,gan arī noteikti māmiņu bērnu audzināšanas pabalstus! Tad sievietēm nebūtu tik daudz jāstreso un bērnus atļautos vairāk laist pasaulē!:) Lai visiem veicas!

pirms 13 gadiem, 2008.02.09 09:36

Lietotāju raksti