Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biedrība «Tuvu» atver labdarības veikalu Jelgavā

Biedrība „Tuvu” ir kristīga labdarības organizācija, kuras mērķis ir Latvijas ģimeņu, bērnu un vientuļo cilvēku sociālās atstumtības un sociālā riska mazināšana un labklājības celšana. Organizācija darbojas kopš 2013. gada decembra, taču vadītājas Lāsma Cimermane un Zane Rautmane labdarības jomā strādā jau vairāk nekā desmit gadu.

Organizācija „Tuvu” sadarbojas ar līdzīgām labdarības organizācijām no Vācijas un Latvijas, kas organizācijas darbības mērķu sasniegšanai ziedo apģērbu, apavus, sadzīves ķīmiju, mēbeles, sadzīves priekšmetus, pārtiku u.c. Ir sadarbība ar citām nevalstiskajām organizācijām, uzņēmējiem un zemniekiem, kā arī ar organizāciju Palīdzēsim.lv, kura dod iespēju sociāli mazaizsargātiem cilvēkiem apmeklēt dažādus kultūras un sporta pasākumus. Organizācija „Tuvu” rīko dažādus pasākumus bērniem, nometnes pusaudžiem, kā arī veic būvniecības projektus, kuru laikā ģimenēm ar bērniem tiek uzlabota dzīves vide.

Vēl pavisam nesen organizācijas „Tuvu” labdarības darbs bija neliela hobija līmenī, taču nu tam ir iegūts cits redzējums, lai šis darbs varētu augt un attīstīties. Līdz šim pietika ar nelielu telpu, kurā trūcīgās ģimenes nāca izvēlēties sev nepieciešamās lietas, taču nu telpu ziņā ir kļuvis par šauru, lai spētu optimāli un ērti dalīt lietas arī partneriem. Šobrīd mums ir divas nelielas telpas, kur dalīt lietas ģimenēm. Vienā no tām apģērbs ir salikts uz pakaramajiem un izvietots pa kategorijām uz drēbju stangām. Otrā – apģērbs, apavi, rotaļlietas, trauki un citas sadzīvei nepieciešamas lietas ir sakārtotas plauktos pa kastēm, uz kurām ir uzraksti, lai ikvienam būtu ērti atrast visu sev nepieciešamo.

Sniedzot praktisko palīdzību, organizācijas „Tuvu” vadītājas nereti saskaras ar finansiāliem jautājumiem – bieži vien ar palīdzības sniegšanu apģērba, apavu vai mēbeļu veidā vien nav līdzēts, tādēļ nācies meklēt risinājumus, kā sniegt atbalstu tiem cilvēkiem, kuriem nepieciešama specifiska palīdzība – medikamentu un pārtikas iegādei, veselības aprūpei, vai dzīves apstākļu uzlabošanai. Nereti gadās, ka ģimenes ar bērniem dzīvo ļoti sliktos apstākļos. Kāda ģimene pēc ūdens kājām dodas pie 5 km attālajiem kaimiņiem, un akas ierīkošana pašu mājās ir akūta nepieciešamība.

Finansējums nepieciešams arī nometņu organizēšanai, skolas somu piepildīšanai un citiem nozīmīgiem projektiem. Tā, savu vācu partneru mudinātas, biedrības „Tuvu” vadītājas izlēmušas spēkus izmēģināt uzņēmējdarbībā un atvērt labdarības veikalu, no kura visa peļņa tiks izmantota iepriekš minētajos pasākumos. Pamatā veikalā tiks tirgotas lietas no Vācijas. Arī turpmāk iedzīvotāji ir aicināti aktīvi ziedot labas un citiem vēl noderīgas lietas, ar iespēju izvēlēties – vai šīm lietām nonākt veikalā un par iegūtajiem līdzekļiem īstenot kādu projektu vai arī dot iespēju trūcīgajiem iedzīvotājiem tās saņemt bez maksas. 

Veikalā būs iespēja iegādāties apģērbu bērniem un pieaugušajiem, apavus, traukus, mēbeles un citas noderīgas lietas visai ģimenei par zemām cenām, lai veikals būtu pieejams jebkuram un katrs varētu tajā atrast sev ko vērtīgu un noderīgu. Vēlamies, lai cilvēks, ienākot mūsu veikalā, sajustos īpašs un gaidīts, lai šis veikals nebūtu vienkārši viens no daudziem, bet atšķirtos ar ko īpašu.

8.aprīlī no pulksten 10 aicinām visus uz veikala atvēršanas svētkiem Pasta ielā 20 Jelgavā.

Biedrības „Tuvu” adrese palīdzības saņemšanai: Saules iela 2, Brankas, Ozolnieku nov., LV-3042. Kontaktpersonas: Lāsma Cimermane, tel. 29186682; Zane Rautmane, tel. 26319985. E-pasta adrese: org.tuvu@gmail.com. Mājas lapa www.biedribatuvu.lv.

Mūs var atrast arī facebook vietnē: https://www.facebook.com/pages/Tuvu/582389071893622?fref=ts 

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti