«Brīvprātīgie Jelgavai» piedalās «Erasmus+» programmā un aicina jauniešus iesaistīties (FOTO) 12

Čehijas pilsētā Kutna Hora 10.–15. martā norisinājās apmācību kurss starptautisko jauniešu iniciatīvu projektu vadīšanā „Get In Net!”, kura ietvaros organizāciju „Brīvprātīgie Jelgavai” pārstāvēja Līga Sīle. Šīs apmācības norisinājās programmas „Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros ar mērķi uzlabot starptautisko sadarbību un jauniešu iniciatīvu kvalitāti.

Apmācībās kopumā piedalījās 21 jaunietis vecumā no 16 līdz 30 gadiem no dažādām Eiropas valstīm – Polijas, Rumānijas, Čehijas, Igaunijas, Lietuvas, Beļģijas, Ungārijas, Horvātijas, Spānijas, kā arī no Turcijas. 

Četru dienu laikā mūs iepazīstināja ar galvenajām Erasmus+ programmas vadlīnijām un starptautisko jauniešu iniciatīvu projektu būtību, termiņiem un to ietvaros notiekošajām aktivitātēm. Ikdienas darbu vadīja zinoši un pieredzējuši treneri no Čehijas, Lietuvas un Francijas. Pārsvarā strādājām, kopīgi diskutējot un apgūstot programmu grupās – sākotnēji ar dažādu uzdevumu palīdzību iepazinām viens otru, daudz nodarbojāmies ar pašrefleksiju. Tomēr ar katru uzdevumu tuvojāmies savam galvenajam mērķim – nodibināt darba grupu un izveidot starptautiskās jauniešu iniciatīvas projektu.

Kopumā bijām piecas grupas, kuru izveidoto projektu tēmas bija ļoti dažādas – sākot no tūrisma, beidzot ar jauniešu līderu prasmju attīstīšanu. Lai gūtu tuvāku ieskatu projekta īstenošanai dzīvē, pie mums viesojās arī starptautiskās jauniešu iniciatīvas stratēģiskā projekta „Human Library” (Cilvēka bibliotēka) īstenotāja no Čehijas, kas pastāstīja par savu pieredzi, veidojot šo projektu un iedrošināja ar padomiem. 

Nepilna nedēļa nebija ilgs laiks, lai no dažām abstraktām idejām izveidotu iesniegšanas cienīgu projektu kopā ar cilvēkiem, kurus satikām pirmoreiz dzīvē, tomēr man ļoti paveicās atrast enerģiskus un idejām pārbagātus domubiedrus, ar kuriem bija kopīga galvenā projekta vīzija. Mūsu mērķis bija izveidot starptautiskās iniciatīvas projektu, kas motivētu jauniešus no mūsu organizācijām un arī apkārtnes iesaistīties vietējā sabiedriskajā dzīvē, informētu par brīvprātīgā darba ieguvumiem, kā arī ieinteresēt aktuālākajos notikumos un ņemt savu dalību tajos. Projekta ietvaros tiktu organizētas dažādas aktivitātes, lai dotu iespēju izteikties un darboties pašiem jauniešiem, kā arī organizēt starptautiskus apmaiņas braucienus, lai labāk iepazītu sadarbības valsts kultūru.

Pēc projekta uzmetumu iesniegšanas tos analizēja pārējās grupas un vēlāk tie tika apspriesti, komentēti un vērtēti pēc visiem parametriem, pēc kuriem vērtē Erasmus+ programmas projektus. Ar saņemto padomu palīdzību uzlabojām projektu – mūsu grupas gadījumā tas nozīmēja būtiski sašaurināt apskatāmo problēmu daudzveidību –, lai izveidotu prezentāciju un atraktīvā veidā pasniegtu to „žūrijai”, kas bija visi pārējie dalībnieki. Visi projekti, protams, tika apstiprināti, ar piezīmi, ka ar šo ieguldītais darbs nebeidzas.

Apmācības kursa beigās katram no mums piešķīra "Youthpass" (Jaunatnes pase), ko Eiropas Komisija nodrošina visiem programmas „Jaunatne darbībā” dalībniekiem. Šis sertifikāts atzīst iegūtās zināšanas un prasmes kā neformālu mācību pieredzi un lieti noder ne tikai personiskajā izaugsmē, bet arī profesionālajā sfērā, jo pašvērtējuma rezultātā tajā tiek uzrādītas visas apmācības kursa laikā gūtās iemaņas.

Ar pārējiem dalībniekiem centāmies katru vakaru pēc saspringtām nodarbībām pavadīt kopā dažādās aktivitātēs – spēlējot kārtis, dziedot karaoki, mācoties nacionālās dejas un rotaļas, apskatot pilsētu, degustējot dažādu valstu saldumus, ko bijām atveduši no mājām un pavadot daudz laika sarunājoties ne tikai par mūsu projektiem, bet arī par aktuālākajiem notikumiem pasaulē un vienkārši iepazīstot vienam otru personīgi. Bijām ļoti draudzīgi un atvērti viens pret otru, kas neapšaubāmi ir starptautiskās vides šarms. 

Kopumā piedalīšanās šajā projektā viennozīmīgi ir bijusi ļoti vērtīga pieredze, jo, kā mums to pavēstīja apmācību treneri, informāciju par starptautisko jauniešu iniciatīvām internetā vai citos avotos nemaz nav iegūt. Lai gan iepriekš esmu piedalījusies vietēja mēroga projektu īstenošanā, šī bija mana pirmā pieredze veidojot starptautisku jauniešu projektu, un šīs programmas ietvaros izgājām cauri svarīgākajiem tā posmiem. Kaut arī mums bija dotas tikai dažas dienas, lai ideju pārvērstu konkrētā projektā, liekas, ka kopā tika pavadīts vismaz mēnesis, jo iegūtās informācijas bija neaptverami daudz un likās, ka mēs tik daudz esam mācījušies un ieguvuši, bet, protams, tas ir tikai sākums. Mums priekšā vēl daudz darāmā, lai spētu projektu īstenot, taču esam apņēmības un enerģijas pilni.

Pirmais nozīmīgākais solis bija atrast sadarbības partnerus, ar kuriem man ļoti paveicās, un es nešaubos, ka kopīgiem spēkiem mēs spēsim izveidot projektu saviem jauniešiem. Ļoti priecājos, ka tagad man ir plašāks ieskats un sapratne par jauniešu iniciatīvām, jo pirms šī projekta praktiski neko par to nezināju. Arī tikšanās ar tik daudziem jauniem, aktīviem un gudriem jauniešiem bija ļoti motivējoša, un esmu droša, ka šis nebija pēdējais starptautiskais projekts, kurā piedalos. Vēlos arī izmantot iespēju un aicināt Jelgavas jauniešus iesaistīties organizācijas aktivitātēs, lai ne tikai lietderīgi pavadītu laiku, gūtu jaunu pieredzi, iespaidus un draugus, bet arī lai uzzinātu par dažādiem starptautiskiem projektiem un pilnveidošanās iespējām, kuru dalībniekiem galvenais priekšnosacījums ir – pozitīva attieksme un motivācija. Mēs vienmēr priecājamies mūsu lokā redzēt jaunas sejas!

Izsaku pateicību Sņežanai Zenovjevai no „Brīvprātīgie Jelgavai” un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai par sadarbību un atbalstu, kas ļāva veiksmīgi pārstāvēt organizāciju. 

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Velga

kur ir brīvprātīgie?! Tikai Kristīnes Vīksniņas draugi pielasīti?! Kauns!!!
Agrāk, kad bija vecie buki, bija intresanti paskatīties kā brīvprātīgie attīsta Jelgavniekus, bet tagad nolāpītā Kristīne, bāžas ar saviem draugiem. Atpakaļ, Evu un Gati!

pirms 5 gadiem, 2015.03.24 22:57

Līga

nav ne jausmas, kas tā tāda Kristīne Vīksniņa ir, bet par brīvprātīgajiem ir iespēja kļūt visiem, kas to vēlas.

ja kādu interesē --> http://sip.jelgava.lv/lv/brivpratigie/brivpratiga-darba-veicejiem/anketa-brivpratiga-darba-veicejiem/

pirms 5 gadiem, 2015.03.25 10:21

Velga

Līga!
JA nezini tad kapēc komentēji?! Kur tad ir tie Tavi brīvprātīgie, nekur, vairs nevar pat saprast vai vispar viņi vel eksistē!

pirms 5 gadiem, 2015.03.25 11:53

Līga

kapēc lai es nevarētu komentēt ? pēc manas atbildes var taču saprast, ka visi brīvprātīgie nav kristīnes vīksniņas draugi, kā jums liekas. brīvprātīgie ir dzīvi, eksistē un piedalās daudz kur, vajag tikai sekot līdzi informācijai :)

pirms 5 gadiem, 2015.03.25 12:06

es

Gati, nekļūsti nožēlojams! Arī bez Tevis viss lieliski darbojas!

pirms 5 gadiem, 2015.03.25 16:19

to pff

es kas ir gatis?

pirms 5 gadiem, 2015.03.25 17:39

Zed to Līga

Es reiz pieteicos "Brīvprātīgie Jelgavai" un biju aizgājis parunāties, teica, ka sakontaktēsies par tālākiem pasākumiem, sapulcēm, atstāju kontaktus, jau ir pagājuši 2 gadi, neesmu saņēmis nevienu pašu ziņu. Ļoti nesmuka rīcība!

pirms 5 gadiem, 2015.03.25 18:11

212

vai "Brīvprātīgie Jelgavai" ir kā organizācija vai jauniešu apvienība?!

pirms 5 gadiem, 2015.03.25 18:26

to 212 un Zed

kā organizācija reģistrēti brīvprātīgie laikam vēl nav, bet pēc definīcijas noteikti.

Zed - kā bija pirms diviem gadiem, komentēt nemācēšu. katrā ziņā žēl, ka tā iznāca. bet tagad ir citi laiki un, ja vēl aizvien ir interese par brīvprātīgo darbu Jelgavā, mēs tevi gaidīsim :)

pirms 5 gadiem, 2015.03.25 22:59

Lietotāju raksti