Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cilvēki ratiņkrēslos uzsāk maratonu pierobežu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās

Ar mērķi iedvesmot cilvēkus ar invaliditāti doties dabā, mainīt sabiedrības attieksmi pret cilvēkiem ar invaliditāti un viņu iespējām ceļot, „Lietuvas invalīdu biedrība” pārrobežu sadarbības projekta „Zaļie maršruti bez šķēršļiem” ietvaros laikā no 5. līdz 12. augustam rīko pārrobežu maratonu.

Maratonā piedalās triju projektā iesaistīto valstu – Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas – pārstāvji. Iesākās šis neparastais ceļojums Lietuvā, Gražutes reģionālā parka teritorijā esošajā mazpilsētiņā Salakas. Te pulcējās visi pasākuma dalībnieki, divas dienas trenējās maratonam un 7.augustā devās ceļā. Pirmajā dienā viņi mēroja ceļu līdz Zarasai (Lietuva).

Latvijas robežas tuvumā esošajā pilsētā brauciena dalībniekus sagaidīja pašvaldības pārstāvji un vietējie iedzīvotāji. Latvijas teritorijā maratona dalībniekiem plānots apmeklēt aizsargājamo ainavu apvidu „Augšdaugava”, piestājot Naujenes novadpētniecības muzejā un Slutišķu sādžā. Savukārt, 9. augustā dalībnieki dosies braucienā no Slutišķiem līdz Dagdai, bet 11.augustā Paterniekos šķērsos robežu, lai dotos tālāk uz Rasony (Baltkrievija).

Pasākumam pieteikušies kopumā 30 dalībnieki, no tiem 17 cilvēki ratiņkrēslos. Nedēļas laikā viņi šķērsos visu triju valstu robežas. Maratona dalībnieki apmeklēs arī vairākas īpaši aizsargājamas dabas teritorijas.

Līdzās cilvēkiem ratiņkrēslos brauks brīvprātīgie ar velosipēdiem un autotransportu, kas palīdzēs pārvadāt viņu mantas.

Pamatots ir jautājums, cik viegli vai grūti šos posmus ir šķērsot ratiņkrēslā. Invalīdu biedrības pārstāvji atzīst, ka iespējams, kāds no uzbraucieniem prasīs lielāku piepūli, bet to varēs kompensēt attiecīgi ar vieglāku nobraucienu lejup. Maratona rīkošana ir liels izaicinājums un neatsverama pieredze projekta vadošajam partnerim – Dabas aizsardzības pārvaldei un tās partneriem Latvijā – Dagdas novada domei un biedrībai „Invalīdu brālība NEMA”.

Paralimpiskās spēles, Paralimpiskā sporta diena un Nordea Rīgas pusmaratons ir iedvesmojis cilvēkus ar invaliditāti un parādījis, ka invaliditāte nav šķērslis aktīvam dzīvesveidam.

Projekta „Zaļie maršruti bez šķēršļiem” rīkotā maratona dalībniekiem novēlam ieceru īstenošanos, savus spēkus un izturību pārbaudot garās distancēs triju valstu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās.

Regīna Indriķe, Dabas aizsardzības pārvalde

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti