Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

...dodot gūtais neatņemams (FOTO)

Jelgavas novada izglītības pārvaldes un kultūras un izglītības profesionāļu komandas „BonPro” sadarbības rezultātā, pateicoties Vācijas fonda „Bonifatiuswerk” atbalstam, vairākās Jelgavas novada skolās tiek īstenots projekts, kura ietvaros notika nodarbības arī Līvbērzes vidusskolā.

8.–9.klašu skolēniem bija nodarbības par attiecību jautājumiem, 10.–11.klašu skolēnu sarunu tēmas bija par Labo, Skaisto un Patieso kā pamatvērtībām, kuras vieno sabiedrību. Nodarbības vadīja skolotāja un jauniešu brīvā laika izglītības organizatore Inga Paršova, psihologs un žurnālists Marks Jermaks un kultūras un izglītības darbinieks Edgars Svētiņš. 

Skolēnu attieksme pret nodarbībām bija atšķirīga, tomēr lielākā daļa pozitīvi novērtēja iespēju klausīties, domāt un izteikties par jautājumiem, kuri ir svarīgi laikā, kad daudzas vērtības izzūd. Tā kā jaunieši bija atsaucīgi un ieinteresēti, tad Inga Paršova un Edgars Svētiņš piedāvāja skolēniem mācību ekskursiju uz sociālās aprūpes centru „Ziedkalne”. Skolēni kopā ar Ingu un Edgaru sagatavoja centra iemītniekiem muzikālu priekšnesumu, kurā četru ģitāru pavadījumā tika dziedātas latviešu komponistu dziesmas.

Ģitāristu ansamblī kopā ar Ingu un Edgaru spēlēja arī mūsu 9.klases zēni Gints Gorbacevičs un Gatis Prūsis. Braucienā ar mums kopā bija arī studente no Vācijas Sindija Hutkapa (Cindy Hutcap). Viņa šeit atrodas studentu apmaiņas programmā, lai iepazītos ar sociālo darbu Latvijā. 

Brauciens uz Ziedkalni notika 27.aprīlī. Nodziedājām. Un mums bija, par ko padomāt. Mūsu klausītāji bija patiesi un atsaucīgi. Viņi izrādīja sajūsmu, draudzību un mīlestību, ļoti priecājoties par katru ciemiņu. Tas lika aizdomāties par to, kāpēc mēs tik bieži esam neapmierināti, īgni, kašķīgi, kāpēc neprotam priecāties, ka esam dzīvi, veseli? 

Pēc tam mēs devāmies uz Edgara mājām „Dimzēni”, kur katrs atrada sev nodarbošanos – izjādes ar zirgiem, kazu aplūkošanu vai desiņu cepšanu. Ar saimnieka atļauju drīkstējām aplūkot arī istabas, kurās notiek topošās televīzijas filmas „Saplēstā krūze” uzņemšana. Tad sekoja kopīgas pusdienas pie lielā saimes galda un dalīšanās tajā, ko katrs šodien piedzīvoja un kā šo pieredzi vērtē.Mājup braucot, apmeklējām Zaļenieku evaņģēliski luterisko baznīcu, kur mūs sagaidīja un ar baznīcas un Zaļenieku vēsturi iepazīstināja vēsturniece un draudzes lietvede Arita Liepiņa. Ģitāras un dziesmas skanēja autobusā, arī braucot mājās. Diena bija emocijām un pārdomām bagāta, par to paldies Ingai, Sindijai un Edgaram! 

Ineta Pitkēviča, Līvbērzes vidusskolas skolotāja 

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti