Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Dzīvā vēsture» Jelgavas 6.vidusskolā

Janvāra beigās Jelgavas 6.vidusskolā notika neparasta vēstures stunda 10.–12.klašu skolēniem. «Dzīvās» vēstures stunda bija organizēta kā raksta autores – 11.klases skolnieces – zinātniski pētnieciskā darba praktiskā daļa par vēsturisku rekonstrukciju. 

Pasākuma nolūks bija iepazīstināt jauniešus ar jaunu hobija veidu mūsdienās – vēstures rekonstrukciju. Uz skolu tika aicināts viduslaiku kultūras un kara vēstures rekonstrukcijas kluba «Lubeck» pārstāvis, Latvijas nacionālās izlases viduslaiku cīņā kapteinis Vladimirs Maksimenko, kurš vadīja lekciju par bruņinieku laikmeta materiālo un garīgo kultūru: par viduslaiku kostīmiem, apbruņošanu, amatiem, tradīcijām, ieročiem un kara tehnoloģijām, dodot klātesošajiem iespēju „pieskarties” vēsturei – apskatīt un aptaustīt viduslaiku atribūtikas ekspozīciju un videomateriālus.

Pasākums izrādījās noderīgs ne vien jauniešiem, bet arī skolas pasniedzējiem – visi klātesošie ar interesi uzklausīja profesionāla rekonstrukcijas darbinieka lekciju, uzdeva jautājumus, uz kuriem saņēma pilnvērtīgas eksperta atbildes, ar lielu interesi apskatīja viduslaiku rekonstruētas lietas. Skatītāji secināja, ka vēsturiskā rekonstrukcija ir ne vien teicama brīvā laika pavadīšana, bet arī aizraujošs vēstures pētīšanas veids.

Alīna Abramčika, Jelgavas 6.vidusskolas 11.klases skolniece 

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti