Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ekopasākumu nedēļa Aizupē

Jau desmito gadu Aizupes pamatskolā tiek īstenota Ekoskolas programma. Aktīvi darbojoties Ekoskolu kustībā, Aizupe jau astoto reizi pēc kārtas ieguvusi augstāko ekoskolu apbalvojumu – Starptautisko Ekoskolu Zaļo karogu. 6. oktobrī vides pulciņa aktīvisti Nils Jaunsubrēns un Ričards Ziemelis, visiem skolēniem un skolotājiem dziedot skolas himnu, svinīgi Zaļo karogu uzvilka mastā.
 
Šo priecīgo notikumu Aizupes pamatskolas ekopadome ierosināja nosvinēt ar dažādām aktivitātēm visas nedēļas garumā. 

7. oktobrī Vides izglītošanas dienā skolā viesojās planetārijs. Skolēniem bija iespēja noskatīties divas filmas – „Saule un Mēness” un "Zvaigznes".

8. oktobrī gan lielie, gan mazie aizupieši skolā ieradās tērpti Zaļā karoga krāsās – zaļos vai zaļi baltos apģērbos. Šajā dienā ekopadomes pārstāvji pirms novada foruma noklausījās un izvērtēja arī mazpulku projektus. Mazpulcēni stāstīja par saviem sasniegumiem, audzējot sēklas Latvijas cūku pupu sēklu bankai, audzējot un pētot dažādas sīpolu šķirnes, ķirbīšus, gurķus un pat arbūzus. 8. un 9. klases skolēni Nils Jaunsubrēns un Kitija Dombrovska un pagājuša gada absolvents Jānis Knuplis prezentēja savu mazpulku projekta dabu „Latvijas karavīrs laikmetu griežos.”

9. oktobrī Ūdens dienā tika realizēts 9. klases skolnieču Kitijas Dombrovskas un Lauras Matičakas projekta darbs. No katras Aizupes pamatskolas klases startēja komanda 5 cilvēku sastāvā un veica dažādus uzdevumus par ūdens tēmu. Komandas prezentēja arī savus mājas darbus – pirmsskolas un sākumskolas skolēni izgatavoja plakātus par ūdens saudzēšanu, savukārt pamatskolas skolēni – par HES. 

10. oktobrī Veselīga dzīvesveida dienā komandas 7 cilvēku sastāvā no katras klases mērojās spēkiem, gan spēlējot kartupeļbolu, gan sacentās veiklībā, metot un cenšoties trāpīt ar kartupeļiem spainī, gan arī radošumā – veidojot no kartupeļiem cilvēciņus, gan pacietībā –  mizojot kartupeļus. Katra komanda bija pastrādājusi arī mājās – sagatavojusi kādu ēdienu ar kartupeļiem un "kičīgi" noformējusi tā recepti. Pēc sportiskām aktivitātēm kartupeļu ēdieni garšoja lieliski.

Šajā mācību gadā Ekoskolas tēma ir „Atkritumi”. Katrs klases kolektīvs, piepalīdzot gan vecākiem, gan skolotājiem, no „pieklājīgajiem” atkritumiem 70–100 cm augstumā izveidoja arī vienu vai vairākas instalācijas un skulptūras. Skolēnu, vecāku un skolotāju radošums bija fantastisks!   

Aizupes pamatskolas skolotāja Ina Žogla

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti