Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gaidot Baltu vienības dienu 1

Šogad Baltu vienības dienu svinību centrs ir Jelgava. Tas pamudināja, lai no 26. līdz 30.jūnijam Staļģenē tiktu sarīkots VII starptautiskais Jelgavas mākslinieku plenērs. Tam pieteicās lietuviešu mākslinieki Birute Kuiciene un Voldemars Barakausks no Šauļiem, kā arī mūsu draugs no Lietuvas Biržiem Egils Skuja. Pavisam kopā bija 17 mākslinieki – jelgavniekiem piebiedrojās arīdzan kolēģi no Jūrmalas un Rīgas Ligita Caune, Laine Kainaize un Līvija Pavlovska.

Tagadējo Staļģenes muižas teritoriju pirmais Kurzemes hercogs Gothards Ketlers 1566.gadā līdz ar citām zemēm kāzu dienā uzdāvināja hercogienei Annai. Pašreizējais muižas komplekss veidojies 18.gs. beigās, kad 1797.gadā pēc arhitekta Severina Jensena (Jelgavas muzeja ēkas autora) projekta uzcēla kungu māju. Tajā 1921.gadā ierīkoja skolu. Bet padomju okupācijas laikā muižas namam piebūvēja klāt vidusskolas ēku un plašu sporta zāli ar kopmītni un citām telpām. Jāatdod cieņa un gods Jaunsvirlaukas pagastam un Staļģenes vidusskolai, ka ir sakopts muižas parks un tā apkārtne. Šeit mākslinieki atrada ļoti daudz skaistu stūrīšu un ainavu, ko iemūžināt krāsās, ieskaitot gleznieciskos Lielupes līkumus un tās rāmo plūdumu.

Kā parasti, plenēra pēdējā dienā – 30.jūnijā – tika sarīkota izstāde, parādot staļģeniešiem visu, kas šajās nepilnās piecās dienās sagleznots. Anda Buškevica, Linda Freiberga, Alisa Gibeta, Kaspars Iljins, Anna Kaltigina, Ritma Lagzdiņa, Arnis Ozols, Dita Veģe, Inita Vilks un Uldis Zuters līdz ar citiem plenēristiem atklāja, ka šeit radīti ap 100 gleznu, akvareļu un zīmējumu. Kā pateicība par sirsnīgo uzņemšanu Laine Kainaize uzdāvināja gleznu ar kalpu mājas atainojumu, kurā tagad iekārtots Jaunsvirlaukas pagasta kultūras centrs „Līdumi”. No visa sagleznotā un sazīmētā tikai nelielu daļiņu varēs redzēt septembrī arī Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā, kad tur 22.septembrī vērs vaļā šī plenēra izstādi, veltītu Baltu vienības dienai.


Māris Brancis, autora foto

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nurks

Tā īsti nesapratu- tas bija gleznotāju vai mākslinieku plenērs?

pirms gada, 2018.07.31 17:27

Lietotāju raksti