Gaismu gaidot 4

Snieg, snieg, snieg. Februāris – gada skaistākais mēnesis, kad piepildījušās mūsu cerības par novembra un decembra tumsas beigšanos.

Februārī tik jūtami diena vairāk nekā stundu garāka, un, ja pār sniegoto dārzu spīdējusi saule, norietēdama tā rožainos, oranžos un purpura toņos glezno debesis pie apvāršņa. Katrs rīts mums dod mirkli agrāku saullēktu, bet mēs gribam vēl vairāk gaismas, vēl vairāk saules, lai baltais brīnums – sniega roze - pamostos zem baltās, pūkainās segas, lai sniegpulksteņi sāktu zvanīt, lai līdzi mostos mūsu dvēselē darbotiesprieks, cerības, ticība savam spēkam un izturībai. Lai atkal gribētos pārkāpt savas mājas slieksni, pieklauvēt pie drauga sirds un namdurvīm. Lai gribētos teikt labus vārdus, pamanīt kaut ko līdz šim nebijušu vai varbūt mazliet piemirstu...Februāris. Jau vairāk nekā desmit gadu šajās dienās saucam kopā dzejas, mūzikas, mākslinieciskā vārda cienītājus pasākumā «Gaismu gaidot». Ideja radās un līdz šim dzīvoja «Jundā». Šogad  gaismas gaidītāji lūgti uz Mūzikas vidusskolas koncertzāli. Man bija laime reiz tur strādāt 11 radošus, interesantus, daudzkrāsainus gadus  Tolaik rakstītie dzejoļi sakārtoti pirmajā grāmatiņā «Grēksūdze Vējam».Jaunieši, kurus toreiz audzināju un mācīju, šodien vada skolas dzīvi, sākot no direktora, mācību daļām un pasniedzējiem. Pat latviešu valodas skolotāja ir mana bijusī audzēkne! Es ticu, ka mūsu februāra vakars būs bagāts ar īpašiem vārdiem, īpašu mūziku un īpašām izjūtām. Gaidīsim gaismu kopā krēslas stundā 11.februārī pulksten 17.30 Jelgavas mūzikas vidusskolā!

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Ilze

Manai klasei bija tā laime ar jums satikties 1. vidusskolā. Tas bija brīnumjauks laiks vidusskolas pēdējā klasē. Jūs ar savu sirdsskaidrību un mīļumu arī mūsos radījāt gaišuma sajūtu un likāt uz lietām, attiecībām un cilvēkiem paskatīties citām acīm, ar atvērtu sirdi veidot attiecības. Lai jums, skolotāj, veselība un labi cilvēki līdzās! Mūsu klase jūs atceras joprojām.

pirms 11 gadiem, 2010.02.12 12:41

"Mazā" Gunta

Skolotājas Guntas vadītās literatūras stundas, dažādie pasākumi, vai vienkārši sarunas viņas mājīgajā virtuvītē pie garšigajām pankūkām un zāļu tējas, atceros, kā balzāmu dvēselei vēl ilgam, ilgam laikam. Tā turpināt, Guntiņ!

pirms 11 gadiem, 2010.02.11 09:32

Priecājos lasīt pasākuma "Gaismu gaidot" rindas - ja pasauli skata dzejnieka acīm, tad ik sniegpārslā ir saskatāms skaistums un daile! Dzejas vārdi un mūzika - šī mūzu savienība lai dod enerģiju un iedvesmu jelgavniekiem ceļā uz pavasari, uz gaišajiem pavasara mirkļiem!
Līdz tam - izturību, veselību!

Dace

pirms 11 gadiem, 2010.02.10 16:51

cienītāja

Reiz gadījās dzirdēt dzejnieces stāstīto par to, kā tapuši viņas dzejoļi, kā ritējusi dzīve. Tik daudz pozitīvas enerģijas nebiju smēlusies sen. Tiešām ļoti gaišs, citus iedvesmot spējīgs cilvēks! Veiksmi!

pirms 11 gadiem, 2010.02.10 13:33

Lietotāju raksti